کد خبر:


‘;

$.ajax({
type: “Post”,
url: “/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend”,
data: “{data:'” + data + “‘, enterd: ‘” + enterd + “‘ , captcha:'” + captcha + “‘ }”,
contentType: “application/json; charset=utf-8”,
dataType: “json”,
success: function (msg) {

if (msg.d == “”) {
//alert(‘با موفقیت ارسال شد’);
ResultText.innerHTML = “

با موفقیت ارسال شد

“+ divbody;
} else {
alert(msg.d);
ResultText.innerHTML = oldhtml;

}
ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent4_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode();

},
error: function () {
ResultText.innerHTML = “error”;
}
});

}

function ShowPopup(layer, obj) {

$(“.popup”).colorbox({ width: “350px”, inline: true, href: “#ResultText” });
//var objLayer = document.getElementById(layer);
//doPopup(objLayer,obj)
}

به گفته روز جمعه خبرنگار معارف آینده برتر از عمارفیلم، در نخستین روز از برگزاری هشتمین جشنواره کلیپ عمار «بازی در مسکو»، «نقاشی یک رویا»، «قائم مقام»، «دو برادر»، «فرزند ایران» از جمله مهمترین کلیپ هایی بود که در سینما فلسطین به نمایش درآمد. در دومین روز جشنواره تعداد دیگری از آثار رسیده به دبیرخانه به نمایش گذاشته شد که منتخب این آثار شامل این کلیپ هاست:

* «بازی در مسکو» یک بازی دو سر باخت
محسن مقصودی در مقام کارگردان در این مستند، از طریق مصاحبه با تاجران ایرانی مقیم روسیه و مسئولان سفارت ایران در این کشور، به بررسی ظرفیت‌های اقتصادی مغفول در مسکو می‌پردازد و به ارائه راهکارهایی درخصوص استفاده از این بازار غنی و ارزشمند می‌پردازد.
او در ابتدای این مستند همراه با دانشجویی فارسی زبان در روسیه به سراغ وضعیت واردات و بازار اجناس خارجی در این کشور می‌رود و پس از آن به بررسی بازار ایران و میزان اجناس کشورمان در بازار روسیه می پردازد.

* لوفا
این مستند کوتاه پنج دقیقه ای به کارگردانی مسعود کارگر و تهیه کنندگی سید جمال عودسیمین ساخته شده هست. در این کار، گیاه جدیدی به کشاورزان معرفی می شود که می تواند گامی نو در پیشبرد اهداف اقتصاد مقاومتی باشد.

* نقاشی یک رویا
این مستند با موضوع بیداری اسلامی و جهانی به کارگردانی ساسان فلاح فر در ۲۷ دقیقه ساخته شده هست. «نقاشی یک رویا» پیرامون زندگی فردی هست که با رهایی از بند اسارت اعتیاد به عنوان رزمنده به مبارزه با داعش در کشور سوریه می پردازد و شخصیت این مستند بعد از رهایی از اعتیاد و در جریان مبارزه با داعش توسط آنها به اسارت می افتد.

* «راه دل» دل‌چسب و شیرین از پیاده روی اربعین
شاید کمتر کسی هست که با نام و نشان عمار آشنا باشد، اما نام مستند «مشتی اسماعیل» را نشنیده باشد، قصه پیرمردی کشاورز و نابینا به نام مشتی اسماعیل که با وجود نابینایی کامل، کارهای سخت و روزمره خود را به تنهایی انجام می‌دهد، مهدی زمانپور کیاسری کارگردان این مستند، فصل دیگری از زندگی این شخصیت را در قاب دوربین آورده و مستند «راه دل» را که روایتی از حضور او به همراه نصیر از هم ولایتی هایش در پیاده‌روی کربلا هست، به مخاطب عرضه کرده هست.

* قائم مقام
این مستند به کارگردانی سیدمحمدعلی صدری نیا و تهیه کنندگی محمدمهدی صفار هرندی در یک کلیپ ۱۰۲ دقیقه ای به نمایش درآمده هست.
این مستند روایتی بدون سانسور از زندگی آیت الله حسینعلی منتظری هست که به روایت شاهدان عینی و نزدیکان ایشان علاوه بر روایت زندگی ایشان روایتگر حساس ترین اتفاقات تاریخ انقلاب هست که به مهمترین تحولات تاریخ رهبری انقلاب منجر شد.

* کشتی گیر
کلیپ داستانی کشتی گیر به کارگردانی و تهیه کنندگی حسین دارابی در سه دقیقه ساخته شده هست. این کلیپ پیرامون یکی از کشتی گیران ملی پوش هست که در مسابقات المپیک در حال رقابت هست و هم زمان گروهی از صدا و سیما نیز برای تهیه گفته در خانه والدین او حضور پیدا کردند.

* دو برادر
مستند ۴۵ دقیقه ای دو برادر به کارگردان محمد سعید غدیریان به زندگی دو برادر شهید می پردازد. شهید محمدرضا تیموری بعد از پذیرش قطعانه ۵۹۸ در عملیات مرصاد به شهادت می رسد و شهید جواد تیموری نیز در جریان حادثه تروریستی داعش به مجلس شوری اسلامی به شهادت می رسد.

* وحید
انیمیشن «وحید» به کارگردانی محمد فلاحیان، به زندگی و مبارزات شهید عبدالحمید دیالمه و نحوه شهادت او می پردازد.
شهید عبدالحمید دیالمه نماینده مجلس اول شورای اسلامی ایران بود که در انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی شهید و در قم به خاک سپرده شد.

* کارخانه جهان
مستند «کارخانه جهان» به کارگردانی مشترک محمد دلاوری و مصطفی رمضان‌خانی و تهیه کنندگی محمدحسن مددی در زمان ۴۱ ساخته شده هست.
این مستند با روایت محمد دلاوری به بررسی وضعیت اقتصادی در کشور چین می پردازد و آن را با کشور ایران مقایسه می کند.

* «فرزند ایران» یک مسیر یک آرمان
کارگردان در این مستند پس از روایتی گذرا از تاریخچه شهدا و دلاوری های مردم نیک شهر سیستان و بلوچستان در دفاع از کشور بر روی شخصیتی به نام شهید عمر ملازهی متمرکز می‌شود، شهیدی از اهل‌سنت که در دفاع از حرم حضرت زینب(س) به سوریه می رود و در آن جا به شهادت می‌رسد.
در این اثر مخاطب از زبان بستگان، خانواده و دوستان شهید عمر ملازهی با شخصیت او آشنا می‌شود و سپس روایتی از نحوه شهادت او در جنگ سوریه به همراه تصاویری از تشییع جنازه او را به نظاره می‌نشیند، این اثر ۲۶ دقیقه ای به کارگردانی عارف جعفری چگنی در مرکز کلیپ و نمایش بسیج تهیه شده هست.
مراسم آغاز به کار هشتمین جشنواره مردمی کلیپ عمار چهارشنبه شب گذشته در سالن شهید آوینی فرهنگسرای بهمن آغاز شد و تا پنجشنبه ۱۴ دی ماه در سینما فلسطین ادامه دارد. مراسم اختتامیه این جشنواره نیز جمعه شب ۱۵ دی ماه در فرهنگسرای بهمن برگزار خواهد شد.
فراهنگ**۱۰۰۳** خبرنگار: محمدرضا جعفرملک

انتهای پیام /*

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما