ناصر قوامی رئیس شورای اصلاح طلبان استان قزوین، گفت: اصولگرایان و در آن ها آقای مصباح و امثال او باید خالصانه اعتراف کنند و بگویند که شناخت دقیق و ارزیابی صحیحی از احمدی نژاد نداشته اند.

صحبت های ناصر قوامی در مورد نظر این روزهای آیت الله مصباح درباره احمدی نژاد

آیت الله مصباح یزدی با صحبت از حالت های انحرافی که در رفتار احمدی نژاد می بیند، از مواضع سابق خود در مورد او عقب نشینی کرد. فعالان سیاسی و رسانه های اصولگرای دیگر نیز همین رویه را پیش گرفته اند، اما نکته اینجا هست که حمایت های سرسختانه آن ها از احمدی نژادی ها به این سادگی ها فراموش نمی شود و هنوز هم مورد انتقاد هست. منتقدان با اشاره به اینکه آقایان در دوران ریاست جمهوری احمدی نژاد از اسلام، خدا و قرآن برای جانبداری از او هزینه کرده بودند، از پیامدهای این رویه در فضای سیاسی کشور ابراز نگرانی می کنند.

حجت الاسلام ناصر قوامی رئیس شورای اصلاح طلبان استان قزوین، یکی از این افراد هست و تاکید می کند که اصولگرایان باید صادقانه به اشتباه خود در ارزیابی و شناخت از احمدی نژاد اعتراف کنند.

اصولگرایان و در راس آن ها آقای مصباح یزدی و امثال او باید خالصانه اعتراف کنند که شناخت و ارزیابی اصلاح طلبان در مسایل سیاسی، اقتصای، نظامی، اجتماعی و … از آن ها قوی تر هست. وقتی اصلاح طلبان در دوره احمدی نژاد از او انتقاد می کردند، آقای مصباح و امثال او که خود را در راس اصولگرایان می دانند آن حمایت های آنچنانی را کرده و اطاعت از احمدی نژاد را در حد اطاعت از خدا می شمردند. متاسفانه هنوز هم حاضر نیستند که اعتراف کنند.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه هر چه زمان می گذرد مردم بیشتر به حقانیت اصلاح طلبان، به دوراندیشی و آگاهی آنان در عرصه های مختلف پی می برند، گفت:  آن هایی که می گفتند چرا احمدی نژاد را متهم به دروغ گویی می کنید، امروز خودشان می گویند که احمدی نژاد به دروغ گویی عادت کرده هست.

به گفته وی، از آقای محسنی اژه ای باید سوال کرد که اگر در دوران ریاست جمهوری احمدی نژاد کسی حرف امروز شما را می زد، با او چطور برخورد می کردید؟ آقای منتظری دادستان کل کشور و بعضی دیگر می گویند که دروغ های احمدی نژاد باعث تعجب هست. این درحالی هست که ما اصلاح طلبان همه این حرف ها را پیش تر زده بودیم، با این تفاوت که به خاطر بیان همین حرف ها ما را مجرم شمرده و تحت تعقیب قضایی قرار می دادید.

 آقای مصباح و امثال او باید صادقانه اعتراف کرده و بگویند که حمایت از احمدی نژاد اشتباه بود و اصلاح طلبان درست فهمیده بودند که احمدی نژاد به سیاست و اقتصاد کشور لطمه می زند.

وی در مورد پیامدهای هزینه کردن از مبانی اعتقادی و مذهبی برای حمایت از چهره سیاسی، نیز گفت:  نتیجه حمایت های آنچنانی این هست که امروز می بینیم بعضی از جوانان و مردم کشور متاسفانه نسبت به انقلاب، دین و اسلام شبهاتی دارند و بدبین شده اند. همین حرف ها و همین کارهایی که آقایان می کنند موجب بدگمانی مردم می شود. یک روز از احمدی نژاد حمایت و از اسلام، دین و قرآن هزینه می کنند و روز دیگر می گویند که او به دروغ گفتن عادت کرده هست! مردم کدام یک از این ها را باور کنند؟

قوامی در واکنش به اینکه گفته می شود احمدی نژاد قبلا خوب عمل می کرد و اکنون تحت تاثیر اطرفیان خود منحرف شده هست، گفت: روزی که به نفع آن ها حرکت می کند، می گویند که راستگو و صادق هست و روزی که به ضرر آن ها حرکت می کند می گویند که دروغ گو و کذاب هست. نتیجه این می شود که مردم بدبین می شوند.

یک فرد عادی می تواند اینطور حرف بزند و اظهار نظر کند، اما فردی همچون آقای مصباح که خودشان را شاقول احکام اسلامی و در راس اصولگرایی می بینند، نباید چنین رویکردی داشته باشد. این رویه قطعا در جامعه پیامدهای منفی دارد و آسیب می زند.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: نامه نیوز

loading…

loading…

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما