کد خبر:


‘;

$.ajax({
type: “Post”,
url: “/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend”,
data: “{data:'” + data + “‘, enterd: ‘” + enterd + “‘ , captcha:'” + captcha + “‘ }”,
contentType: “application/json; charset=utf-8”,
dataType: “json”,
success: function (msg) {

if (msg.d == “”) {
//alert(‘با موفقیت ارسال شد’);
ResultText.innerHTML = “

با موفقیت ارسال شد

“+ divbody;
} else {
alert(msg.d);
ResultText.innerHTML = oldhtml;

}
ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent4_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode();

},
error: function () {
ResultText.innerHTML = “error”;
}
});

}

function ShowPopup(layer, obj) {

$(“.popup”).colorbox({ width: “350px”, inline: true, href: “#ResultText” });
//var objLayer = document.getElementById(layer);
//doPopup(objLayer,obj)
}

به گفته روز جمعه خبرنگار آینده برتر از روابط عمومی همایش سراسری وعده‌های آخرالزمانی از نگاه قرآن، آیت الله سعید شاه آبادی در آئین اختتامیه این همایش اظهار داشت: بر اساس آموزه‌های متعالی قرآن کریم این نکته را دریافت می‌‌کنیم که تمام مشکلات و معضلات امروز جامعه سرانجام به پایان رسیده و شرایط مطلوب ایجاد خواهد شد.
وی بیان داشت: وقتی به این باور برسیم که این وعده‌های الهی روزی محقق خواهد شد، قطعا انسان با امید بیشتری به سوی آینده حرکت می‌کند و وعده امر ظهور حضرت مهدی (عج) نیز وعده‌ای الهی هست که بی‌تردید محقق خواهد شد، اما این ما هستیم که باید سعی کنیم در این مسیر سهمی داشته باشیم.
رئیس موسسه غدیرشناسی عنوان کرد: اگر قرار بود وراثت زمین به صالحان بدون نقش‌آفرینی پیروان جبهه حق باشد و خداوند خود این کار را انجام دهد، دیگر نیاز به این همه گذر زمان نبود. روزی ظلم برچیده می‌شود و حق بر آن غلبه می‌کند، خوف و ترس کنار می‌رود اما این نباید موجب غرور و کم کاری ما شود.
آیت الله شاه آبادی با بیان اینکه حکومت حضرت مهدی (عج) حکومتی جهانی هست، اظهار کرد: بر اساس نص صریح رویات، حکومت امام مهدی (عج) مشابه دوران حکومت حضرت سلیمان و حضرت داوود (ع) هست، اگر بخواهیم درکی از دوران حکومتی مهدوی داشته باشیم، باید به مطالعه دقیق آیات مربوط به حضرت سلیمان و حضرت داوود (ع) در قرآن بپردازیم.
وی ادامه داد: تمام وعده‌های مطروحه در نام جمهوری اسلامی یکی پس از دیگری در حال محقق شدن هست، وقتی ما باور داریم اسرائیل ۲۵ سال آینده را نخواهد دید، این یعنی نزدیکی به دوران ظهور و نابودی اسرائیل وعده‌ای هست که محقق خواهد شد و این ما هستیم که باید با تمسک به قرآن به وسیله کفر به طاغوت و ایمان به خدا در این مسیر نقش‌آفرینی کنیم.

* وعده تحقق حکومت سراسری صالحان بر زمین
عضو هیئت علمی دانشگاه قرآن و حدیث درباره وعده قرآنی وراثت زمین به صالحان گفت: می‌توان تعمیمی کلی برای این آیه قائل شد و آن را مطلق مستضعفان در هر روزگاری معنا کرد.
«حامد شریعتی‌نیاسر» با بیان اینکه یکی از وعده‌های قرآن کریم به ارث رسیدن زمین به مستضعفان هست، اظهار داشت: گرچه شان نزول این آیه داستان بنی‌اسرائیل هست و بعضی مترجمان هم آن را در مورد غلبه موسی و بنی‌اسرائیل بر فرعونیان و نابودی ایشان نوشته و ترجمه کرده‌‌اند، اما می‌توان تعمیمی کلی برای این آیه قائل شد و آن را مطلق مستضعفان در هر روزگاری که باشند معنا کرد.
وی با اشاره به اینکه گروهی از مستضعفان که در قرآن وعده به ارث رسیدن زمین به آنها داده شده، مستضعفانی ‌‌هستند که در مقابل مستکبران ایستادگی کردند و در مسیر حق در حد توان خود پابرجا و مقاوم بودند، تصریح کرد: به نظر می‌رسد قوت و قدرت آنان در حدی نبود که توان غلبه داشته باشند.
شریعتی‌نیاسر با بیان اینکه اساسی ترین کار صالحان پس از قدرت مکنت در زمین، اقامه نماز، ایتاء زکات، امر به معروف و نهی از منکر هست، گفت: روشن هست که این اقامه نماز متفاوت از قرائت هست و مقصود از آن نماز خواندن ظاهری و رکوع و سجود صرف نیست، بلکه به پا داشتن نماز و تلاش در جهت ادای حق نماز هست، آنگونه نمازی که از زشتی‌ها جلوگیری می‌کند.
«یوسف بالو» دبیر چهارمین همایش ملی مهدویت با محوریت وعده‌های آخرالزمانی از نگاه قرآن درباره روند برگزاری این همایش نیز گفت: آخرین مهلت ارسال آثار ۳۱ فروردین ماه اعلام شده بود، اما با وجود کمبود زمان و استقبال و درخواست زیاد متقاضیان، این مهلت برای چند روز نیز تمدید و در نهایت در محور علمی ۸۰ اثر علمی، در محور ادبی که در چهار بخش (شعر، قطعه ادبی، داستان و خاطره) بود، ۱۳۰ اثر و در محور هنری نیز ۲۰ اثر به دبیرخانه ارسال شد.
در این آئین برگزیدگان همایش سراسری «وعده‌های آخرالزمانی از نگاه قرآن» در محورهای علمی، ادبی و هنری معرفی شد که بر اساس آن آزاده ابراهیمی فخاری از اصفهان با اثر وعده نابودی بنی‌اسرائیل در دیدگاه فریقین (بر اساس سوره مبارکه اسراء) نفر اول، سمیه سلیمانی، مرتضی رحیمی و سیدکمال موسوی‌خو شیراز با اثر نقش ادیان در ایجاد امید برای آینده بهتر رتبهدوم و میثم خلیلی و سمیرا قلی‏ئی مازندران با اثر گونه‌شناسی روایات تفسیری وعده‌های آخرالزمانی مهدویت در «کمال‌الدین و تمام‌النعمة» رتبه سوم را به دست آوردند.
همچنین فرزانه رفیعی یزد با اثر یوم الله رجعت مصداقی از وعده‌های آخرالزمانی رتبه چهارم، هانی رنجبر از گیلان با اثر وعده نابودی اسرائیل با تاکید بر سوره اسراء رتبه پنجم، میلاد عباسی از مازندران با اثر بررسی تطبیقی وعده‌های آخرالزمانی در کلام امیرالمؤمنین (ع) با قرآن رتبه ششم را کسب کردند و علی جهانی و سعید شعبانی با اثر وعده‌های آخرالزمانی در مورد خروج یاجوج و ماجوج از مازندران شایسته تقدیر شناخته شدند.
بر اساس نظر داوران، دادیار حامدی از خراسان رضوی، سید محمود موسوی صدیق از تهران و مهدی جهاندار از اصفهان در محور شعر به ترتیب اول تا سوم شدند و در قطعه ادبی نیز مینا حمزه ئی از قم، مجتبی صفدری از گیلان و شکرالله قربانی از مازندران عنوان های اول تا سوم را به دست آوردند.
در بخش هنری نیز مرتضی شادنایی از خراسان رضوی برگزیده اول، وحید خاتمی از تهران برگزیده دوم و سوم و هادی منقی از تهران شایسته تقدیر شناخته شدند.
آئین اختتامیه همایش سراسری وعده‌های آخرالزمانی از نگاه قرآن به همت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و کانون‌های مهدویت دانشجویی با حضور آیت‌الله سعید شاه‌آبادی رئیس موسسه غدیرشناسی، حجت‌الاسلام روح‌الله حریزاوی مدیرکل فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام سیدعبدالله حسینی مشاور دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، حجت‌الاسلام مرتضی عباسیان مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) تهران و حامد شریعتی‌نیاسر عضو هیئت علمی دانشگاه قرآن حدیث در فرهنگسرای انقلاب اسلامی برگزار شد.
فراهنگ**۱۸۸۳*۱۷۲۴

انتهای پیام /*

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما