به گفته خبرگزاری تسنیم، دور دهم و پایانی گروهی انتخابی جام‌جهانی ۲۰۱۸ در منطقه آمریکای شمالی، مرکزی و حوزه دریای کارائیب (کونکاکاف) با صعود پاناما، حذف ناباورانه  آمریکا و حضور هندوراس در پلی‌آف به اتمام رسید.

 در مهم‌ترین بازی، آمریکا در خانه تیم حذف شده ترینیدادو توباگو ۲ بریک شکست خورد و  به خاطر برتری دیرهنگام پاناما در بازی همزمان ناباورانه حذف شد.گونزالس (بازیکن حریف) در دقیقه ۱۷ و جونز در دقیقه ۳۷ برای ترینیداد و پولیسیچ در دقیقه ۴۷ برای آمریکا گل زدند.

 در سایر بازی‌ها، مکزیک که از پیش صعود کرده بود در خانه هندوراس ۳ بر ۲ شکست خورد تا هندوراس با این پیروزی به عنوان نماینده چهارم منطقه راهی بازی پلی‌آف با استرالیا، نماینده پنجم آسیا شود.

پاناما در آخرین ثانیه‌ها  ۲ بریک کاستاریکای میهمان، دیگر تیم از پیش صعود کرده را برد و با توجه به نتایج همزمان برای اولین بار در طول تاریخش به جام‌جهانی راه یافت.

 به این ترتیب در پایان رقابت‌های تک گروه ۶ تیمی، مکزیک ۲۱ امتیازی همراه کاستاریکا ۱۶ و پانامای ۱۳ امتیازی به جام‌جهانی راه یافت و هندوراس ۱۳ امتیازی به عنوان تیم چهارم رقیب استرالیا، نماینده آسیا در پلی‌آف شد.

انتهای پیام/

 

 

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما