مجتبی کریمی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری فارس، درباره آخرین جزییات صدور ویزای اربعین حسینی و تعداد ویزاهای صادر شده گفت: امسال از ابتدای فرآیند صدور ویزای اربعین تاکنون (امروز هفدهم آبان ماه) بیش از ۲ میلیون و ۳۲۰ هزار روادید برای زائران ایرانی توسط سفارتخانه عراق در ایران، کنسولگری‌ها و دفاتر موقت صادر شده هست.
وی ادامه داد: سال گذشته حدود ۲ میلیون و ۴۰ هزار روادید اربعین حسینی برای زائران ایرانی صادر شد که امسال شاهد رشد نسبی صدور ویزاها و حضور زائران ایرانی در مراسم اربعین حسینی هستیم.
رئیس اداره گذرنامه و روادید وزارت امور خارجه از اتمام فرآیند صدور ویزای اربعین حسینی در کشور خبرداد و تصریح کرد: ۱۲ دفتر موقت که از ابتدای مهر در کنار سفارتخانه و کنسولگریها به صدور ویزای زائران مبادرت می‌کردند امروز به کار خود پایان دادند.
به گفته کریمی، فقط دفتری در ایلام، سفارتخانه‌ها و کنسولگری‌های عراق در ایران امروز کارهای مرتبط با ویزای زائران را انجام می‌دهند و این مراکز نیز عملا از بعدازظهر امروز به فعالیت مرتبط با ویزای اربعین خاتمه می‌دهند.
وی افزود: در حقیقت فرآیند صدور ویزای اربعین حسینی امروز به پایان رسیده و تنها بعضی ویزاهای باقی‌مانده در حال صدور هست و این مهم نیز به سبب تسهیل در امور اعزام زائران تدارک دیده شده که از همکاری طرف عراقی و مسئولان کشورمان در این رابطه تشکر می‌کنیم.
 رئیس اداره گذرنامه و روادید وزارت امور خارجه تصریح کرد: هیچ کدام از دفاتر کارگزاری‌ها و شرکتهای قانونی دیگر هیچ مدرکی برای صدور ویزا را دریافت نمی‌کنند و این روند امروز به پایان رسیده هست.
کریمی افزود: خوشبختانه امسال مردم مراحل ارائه مدارک ویزا و صدور آن را به خوبی مدیریت کردند و از آنها کمال تشکر و قدردانی را داریم.

انتهای پیام/


http://fna.ir/a2383w
اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما