کد خبر:


‘;

$.ajax({
type: “Post”,
url: “/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend”,
data: “{data:'” + data + “‘, enterd: ‘” + enterd + “‘ , captcha:'” + captcha + “‘ }”,
contentType: “application/json; charset=utf-8”,
dataType: “json”,
success: function (msg) {

if (msg.d == “”) {
//alert(‘با موفقیت ارسال شد’);
ResultText.innerHTML = “

با موفقیت ارسال شد

“+ divbody;
} else {
alert(msg.d);
ResultText.innerHTML = oldhtml;

}
ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent4_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode();

},
error: function () {
ResultText.innerHTML = “error”;
}
});

}

function ShowPopup(layer, obj) {

$(“.popup”).colorbox({ width: “350px”, inline: true, href: “#ResultText” });
//var objLayer = document.getElementById(layer);
//doPopup(objLayer,obj)
}

به گفته روز سه شنبه گروه فرهنگی آینده برتر از معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، متن پیام محسن جوادی به این شرح هست:
خبر تلخ درگذشت ناگهانی مرحوم محسن سلیمانی؛ نویسنده و مترجم پرتلاش کشورمان موجب دریغ و افسوس شد. سالها حضور آن مرحوم در حوزه ادبیات داستانی و نقد ادبی با توفیقات و ثمراتی همراه بود که آموزش نسل‌های تازه و علاقه‌مندان به ادبیات و معرفی آثار متعدد از ادبیات داستانی جهان به ایرانیان از آن جمله هست.
این پیام می افزاید: آثار متعدد ایشان در حوزه آموزش ادبیات همواره از جمله منابع و کتاب‌های مرجع این حوزه بوده هست، همچنین تلاش‌های مرحوم محسن سلیمانی در موضوع دیپلماسی فرهنگی در سالهای اخیر مسیری برای معرفی ادبیات کشورمان باز کرد. اینجانب ضمن عرض تسلیت این ضایعه به خانواده محترم سلیمانی، بازماندگان و اصحاب فرهنگ به ویژه اهالی ادبیات، از خداوند متعال برای آن مرحوم مغفرت و برای بازماندگان صبر مسئلت می کنم.

**پیام تسلیت مدیر عامل خانه کتاب
مدیر عامل خانه کتاب در پیامی، درگذشت محسن سلیمانی، نویسنده و داور جایزه کتاب سال را تسلیت گفت.
در پیام تسلیت مجید غلامی جلیسه آمده هست: خبر درگذشت محسن سلیمانی نویسنده و مترجم گرانقدر و فعال مطبوعاتی ضایعه ای دردناک برای جامعه فرهنگی و ادبی هست که موجب تاثر و تاسف گردید.
مرحوم محسن سلیمانی سال ها در زمینه نویسندگی و مترجمی با چیره دستی آثار ارزشمند و جذابی را برای فرهنگ دوستان به رشته تحریر درآورد و در عرصه دیپلماسی فرهنگی و معرفی فرهنگ غنی ایران و اسلام فعالیت‌های شایسته‌ای داشت.
گرچه ایشان از میان ما رفتند، اما آثار پرمایه ایشان همیشه در ذهن ما هست و تا ابد در میان ما به یادگار خواهد ماند.
اینجانب درگذشت نویسنده متعهد مرحوم محسن سلیمانی که آثار ارزشمندش همواره به یادماندنی خواهد بود را به خانواده آن مرحوم و جامعه فرهنگی کشور تسلیت گفته و برای آن عزیز از دست رفته آرزوی مغفرت و علو درجات و برای خانواده محترم ایشان صبر و شکیبایی مسئلت دارم.

**پیام تسلیت بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان
بنیاد شعر و ادبیات داستانی با صدور پیامی، درگذشت محسن سلیمانی، نویسنده و مترجم توانای کشورمان را تسلیت گفت.
متن پیام تسلیت این بنیاد به شرح زیر هست: ضایعه درگذشت جناب آقای محسن سلیمانی، جامعه ادبیات کشور را در بهت و غم فرو برد.
داستان‌نویسان ایرانی یاد و خاطره او را که با تالیف و ترجمه حدود ۱۰۰ اثر در زمینه داستان و آموزش داستان‌نویسی، حق مسلم معلمی بر داستان‌نویسان کشور دارد، از یاد نخواهند برد. نیز، خدمت او در کسوت رایزن فرهنگی در کشورهای مختلف که موجب نشر فرهنگ و ادبیات ایران شد.
بنیاد شعر و ادبیات داستانی با گرامیداشت یاد محسن سلیمانی که سابقه داوری در هفتمین دوره جایزه ادبی جلال آل احمد را هم در کارنامه درخشان خود دارد، این ضایعه را به خانواده زنده ‌یاد محسن سلیمانی و همچنین جامعه فرهنگی و ادبی کشور تسلیت می‌گوید و برای آن مرحوم، غفران الهی می‌طلبد.
به گفته آینده برتر، محسن سلیمانی وابسته فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در صربستان روز دوشنبه بر اثر ایست قلبی در محل مأموریت خود دار فانی را وداع گفت.
مرحوم سلیمانی ازمدیران فرهنگی کشورمان، از حدود ۲ سال قبل مسئولیت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در صربستان را به عهده داشت.
وی ضمن اینکه سال‌ها کارشناس ارشد امور فرهنگ بین‌الملل در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی بوده، چند سالی نیز مسوولیت نمایندگی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران را در انگلستان (لندن) و آمریکا (نیویورک) برعهده داشته هست.
فراهنگ ** ۱۸۸۰ ** خبرنگار: پروین اروجی * انتشار: امید غیاثوند

انتهای پیام /*

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما