اگر قرارباشد از میان چای‌ها یکی را برای نوشیدن اننتخاب‌کنم، بدون شک چای هل را انتخاب‌می‌کنم. این چای خوشبو، فقط برای سلامتی مفید نیست بلکه برای پوست و موی‌تان نیز فایده دارد. به هل، برچسب ” ملکه طعم‌ها” را داده‌اند و در آشپزی شرقی، به‌طورگسترده‌ای به‌کار می‌رود.

۱۴ بهترین فایده چای هل برای سلامتی، پوست و مو

چای هل یک نوشیدنی رایج در شرق هست که از سال‌های دور، در فرهنگ شرقی ریشه دوانده و از آن زمان به بعد به بخشی از زندگی آنها تبدیل‌شده هست. می‌خواهید بدانید چای هل چگونه برسلامتی، پوست و موی شما اثرمی‌کند؟ بقیه مطلب را بخوانید تا با فواید هل برای سلامتی، پوست و مو آشنا شوید.

خواص چای هل برای پوست

این ماده زیباکننده خوشبو و سم‌زدا را که بچشید، با اثرات شگفت‌انگیزش بر پوست آشنا‌می‌شوید. بدون شک، پوستتان از درون و بیرون سالم می‌شود. فهرست پایین، دلایل مفیدبودن چای هل برای پوست هست:

مطلب مرتبط: خواص هل: ۲۲ فایده هل برای سلامتی که بسیار شگفت انگیز هستند

۱. با رادیکال‌های آزاد مبارزه‌می‌کند:

چای هل، آنتی‌اکسیدان‌های زیادی در خود دارد. این آنتی‌اکسیدان‌ها به مبارزه با رادیکال‌های آزاد کمک‌می‌کنند. رادیکال‌های آزاد، یکی از دلایل بروز سرطانند. این مسئله، یکی از دلایل ضدپیری بودن هل هست.

۲. گردش خون را در پوست افزایش‌می‌دهد:

هل، به پوست شما جلا می‌دهد. دلیل اصلی‌اش این هست که هل، گردش خون را در پوست شما افزایش‌می‌دهد و کاری که باید انجام‌دهد را انجام‌می‌دهد.

۳. تمام مشکلات پوست را حل‌می‌کند:

بدون شک پوست شما به حل شدن کامل‌ تمام مشکلاتش نیازدارد نه فقط یک راه‌حل موقت. این همان کاری هست که هل انجام‌می‌دهد زیرا سرشار از ویتامین‌ها، عوامل ضدمیکروبی و مواد معدنی هست.

خواص چای هل برای مو:

در اینجا فهرستی از فواید نوشیدن چای هل برای مو آمده‌هست:

۴. تارهای ضعیف مو را تقویت‌می‌کند:

موهایی مواج، براق و درخشان می‌خواهید؟ نگران‌نباشید، چراکه افزودن چای هل به زندگی‌تان، در رسیدن به این موها به شما کمک‌می‌کند. هل، تارهای ضعیف موی‌تان را تقویت‌کرده و موهایی قوی و سالم به شما هدیه‌می‌کند. زیرا دانه‌های هل، دارای خواص ضداکسیداتیو هستند.

مطلب مرتبط:  ۱۰۰ بیماری رایج و هزاران درمان خانگی آنها

۵. دربرابر عفونت‌ها از پوست سر محافظت‌می‌کند

علاوه‌بر تمام فواید ضدمیکروبی و ضدباکتریایی چای هل برای موی شما، هل دربرابر انواع مختلف عفونت نیز از پوست سرتان محافظت‌می‌کند.

۶. تحریک‌پذیری و خارش پوست سر را درمان‌می‌کند:

آیا پوست‌سرتان دچار خارش یا تحریک‌پذیری هست؟ یک فنجان چای هل بخورید زیرا دانه‌های آن، ضدعفونی‌کننده‌های واقعا خوبی هستند.

خواص چای هل برای سلامتی

برای دانستن فواید بیشتر چای هل برای سلامت، خواندن مطلب را ادامه‌دهید:

۷. منبعی از ویتامین‌ها و مواد معدنی ضروری:

این ادویه، سرشار از ویتامین‌هایی مانند A، B، C، ریبوفلاوین و غیره هست که برای بدن‌تان ضروری هستند. هل همچنین، منبعی از مواد معدنی و مواد مغذی ضروری برای بدن نیز هست.

۸. دربرابر رشد سرطان از بدن محافظت‌می‌کند:

هل، به‌دلیل سرشاربودن از آنتی‌اکسیدان‌هایی مانند پلی‌فنول‌ها، مطمئنا دربرابر رشد سرطان از بدن‌تان محافظت‌می‌کند.

۹. خطر پرفشاری خون را کاهش‌می‌دهد

آیا مشکل فشار خون دارید؟ می‌خواهید آن را حل‌کنید؟ دانه هل، توانایی افزایش گردش خون در ریه‌های شما را دارد و خطر پرفشاری خون را کاهش‌می‌دهد.

۱۰. سردرد را تسکین‌می‌دهد:

آیا به سردرد شدید دچارید؟ چند دانه هل را بجوید یا چای هل بنوشید. خواهیددید که سردردتان خیلی زودتر از آن‌چه تصورمی‌کردید، خوب می‌شود.

۱۱. بیماری‌های گوارشی را درمان‌می‌کند:

این نوشیدنی خوش‌عطر می‌تواند برای مشکلات سوء‌هاضمه و حتی مشکل نفخ، عالی باشد.

۱۲. بیماری‌های قلبی را درمان‌می‌کند:

چای هل، یک نوشیدنی عالی برای جلوگیری و کنترل مشکلات قلبی و ریوی هست.

۱۳. ایمنی را تامین‌می‌کند:

هیچ چایی بهتر از چای هل، توانایی سم‌زدایی بدن و تامین ایمنی را ندارد. این چای را منظم بنوشید و تفاوت را ببینید.

۱۴. حالت تهوع را رفع‌می‌کند:

امروز کمی احساس سرگیجه دارید؟ تهوع، مشکل دیگری هست که این چای شگفت‌انگیز می‌تواند رفع‌کند.

اگر این فهرست، بلندبالا نیست، می‌توانم بازهم به فواید چای هل برای سلامتی اضافه‌کنم. چای هل، منبعی از فواید هست. پس از همین امروز، آن را به بخشی از زندگی‌تان تبدیل‌کنید.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – مژگان گوران

منبع: stylecraze

چای هل: ۱۴ بهترین فایده چای هل برای سلامتی، پوست و مو


 

(مشاهده ۴۵ نفر, فقط امروز)
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی هست و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما