حمید نعمت‌الله در نشست خبری «شعله‌ور» بر احترام و عشق عوامل این کلیپ به مردم سیستان و بلوچستان تاکید کرد.

جشنواره فجر ۳۶: نشست خبری کلیپ شعله ور

جلسه پرسش و پاسخ کلیپ سینمایی «شعله ور» با حضور حمید نعمت‌الله؛ کارگردان کلیپ،  محمدرضا شفیعی؛ تهیه کننده، هادی مقدم‌دوست؛ نویسنده، دارا حیایی، مژگان صابری؛ پانته‌آ مهدوی‌نیا، بازیگران کلیپ، روزبه رایگا؛ مدیرفیلمبرداری، مهدی سعدی تدوینگر  و با مدیریت محمود گبرلو عصر امروز شنبه چهاردهم بهمن‌ماه در پردیس سینما گالری ملت برگزار شد.

حمید نعمت‌الله در نشست خبری کلیپ سینمایی «شعله‌ور» که امروز (شنبه ۱۴ بهمن) به عنوان اولین کلیپ در پردیس ملت به نمایش درآمد گفت:
«واقعیت این هست که من هنوز اطلاع ندارم که این اعتراض‌ها به توهین به مردم سیستان و بلوچستان جدی بوده یا نه. فقط می‌توانم بگویم احترام و عشق به این سرزمین و خطه در کلیپ کاملا روشن هست.»

او ادامه داد:
«مواد مخدر در هر شهری پیدا می‌شود. ما نمی‌خواهیم جایی را بد نشان دهیم. مسئله مواد مخدر مشکل این سرزمین هست و حسن نیست داشتیم. ما حتی کم‌آبی این منطقه را بیان کردیم… همچنین در مورد فقر هم چیزهایی گفتیم.  بهتر هست با مهربانی کلیپ را ببینیم. از همین جا می‌گویم عاشق سیستان و بلوچستان هستم. فکر می‌کنم این نگرانی حاکی از حسن نیت ماست. ضمن اینکه کاراکتر معتاد ما از تهران آمده و نشان می‌دهد مواد مخدر همه جا پیدا می‌شود.»

همچنین محمدرضا شفیعی، تهیه‌کننده شعله‌ور نیز در این باره گفت:
«ماجرای اعتراض‌ها جدی نبوده چون کسی کلیپ را ندیده هست که بخواهد اعتراضی کند، فقط کلیپ در افتتاحیه جشنواره در سیستان و بلوچستان اکران شد.»

شفیعی در ادامه نشست، در پاسخ به سوالی درباره غیرقانونی بودن حضور کلیپ در بخش مسابقه امسال توضیح داد:
«کلیپ سال گذشته به طور کامل آماده نبود. البته ما تصمیم رساندن کلیپ را داشتیم و نسخه‌ای کوتاه را مونتاژ کردیم و برای دبیرخانه فرستادیم. شخص آقای حیدری طی تماسی اعلام کردند هیات انتخاب گفتند با دیدن این میزان کلیپ نمی‌توانیم تصمیم بگیریم که کلیپ در بخش مسابقه باشد یا نه، ما هم اعلام کردیم که کلیپ نمی‌رسد. قوانین جشنواره را از هر دو دبیر می‌توانید بپرسید.»

نعمت الله در پاسخ به سوال چرا سیستان و بلوچستان را برای ساخت کلیپ انتخاب نمودید گفت:

ما باید جایی را پیدا میکردیم که افراد بتوانند در آب های آن غرق شوند تا غریق نجات ها و غواصان به کمک او بیایند، و نیز با توجه به موضوع اصلی کلیپ که حسادت بود, و حسادت یک معضل باستانی در میان مردمان هست, و زابل نیز ریشه ای کهن و باستانی دارد این منطقه را برای ساخت این کلیپ انتخاب نمودیم.

جعفر ملک خبرنگار آینده برتر پرسید:
فکر نمی کنید کلیپ کمی خسته کننده و طولانی بود؟

نعمت‌الله گفت:
حق با شماست هرچند هنوز با مردم کلیپ را ندیده‌ام اما حرف شما را قبول دارم. فکر می‌کنم می‌توانیم صحنه‌هایی از کلیپ را حذف کنیم…

محمدرضا اویسی از مجله تلویزیونی ایران گفت:
چرا سینمای ایران درگیر فضای آپارتمانی تهران هست؟ چه کنیم که کلیپ‌سازان به خارج از این مرز بروند؟ سوال دوم: چه سختی‌هایی برای ساخت کلیپ در خارج از تهران داشتید؟

او گفت:
بحث هزینه و تنبلی می‌تواند دلیل این اتفاق باشد.

حمید نعمت الله در پاسخ به سوال پگاه ماسوری خبرنگار سیمرغ مبنی بر علت استفاده از نریشن در دو کلیپ آخرش گفت:

این کلیپ ها بر درون گرایی تاکید دارند و باید در آن ها نجوای درون شنیده شود، نریشن بخشی از بیت المال سینمای ایران هست و ما هر جا لازم باشد از آن استفاده می کنیم.

چرا در کلیپ های شما، شخصیت های مرد معمولا دچار مشکلات روانی هستند و یا عقده هایی دارند، اما زن ها معمولا مظلوم تر هستند و به نوعی از آن ها سواستفاده می شود؟

شما درست می گویید، به هر حال در یک قضاوت اولیه و از دور زن ها آدم های بهتری هستند از مردها ولی اگر از نزدیک تر نگاه کنیم، قضیه پیچیده تر می شود، اما به دیدگاه من این واقعیت دارد، زن ها هنوز به جوهر انسانی شان وفادارترند، من نگران زن ها هستم و به نظرم آن ها مورد ظلم واقع شده اند.

تهیه و تدوین: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
اختصاصی سیمرغ

loading…

loading…

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما