در این مقاله در نگاهی کوتاه به نقد کلیپ پریناز می پردازد.

نگاهی به کلیپ پریناز

خلق کابوسی تلخ از زندگی، درامی هست در کلیپ زیبای «پریناز» که براستی شگفت زده‌ات می‌کند. کلیپ آغازی کوبنده دارد و سکانس خودکشی در این کلیپ با بازی خوب شبنم قلی خانی در سینمای ایران ماندگار خو اهد ماند. در سرتاسر کلیپ بغض آنچنان گریبانت را می‌گیرد که نمی‌توانی اشک‌هایت را پنهان کنی.

گریم درخشان استاد اسکندری بازی سیمین معتمد آریا را دو چندان قوی کرده و شخصیتی را خلق کرده که هرگز در کلیپ دیگری ندیده‌ای. بابک کایدان نویسنده فیلمنامه قدم به حریمی گذاشته که کمتر کسی جسارت این کار را دارد. کایدان بدنبال ریشه یابی باورهای مذهبی هست و در این کار موفق هست. بازی مژگان بیات در نقش زنی خیابانی سکانسی پر تنش و درخشانی را با معتمد آریا به اجرا می‌گذارند که تاثیری خوبی در کل کلیپ می‌گذارند و جز سکانس‌های به یاد ماندنی هست.

صدا برداری و صدا گذاری در این کلیپ در فضاسازی داستان نقطه عطفی هست که کمتر در فیلمی دیده شده هست. صدای محیط تماشاگر را در قلب جغرافیای کلیپ قرار می‌دهد و هرگز صدای پرنده‌ها و مرغان عشق را فراموش نمی‌کنی و در آخر  کارگردانی هوشمند بهرام بهرامیان نشان می‌دهد که حرف برای گفتن دارد و دغدغه‌اش فقط کلیپ ساختن نیست بلکه اندیشمندی پشت ماجرا او را به شوق می آورد و اما براستی چه کسی بال‌های «پریناز» را شکست؟

 

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: cinemacinema.ir

 

 

loading…

loading…

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما