به گفته مشرق، بحران نسل‌کشی مسلمانان میانمار که از چند سال پیش در سطح رسانه‌ها مطرح شده بود، در روزهای اخیر مجدداً شدت گرفته و اخبار ناخوشایندی از کشتار مسلمانان روهینگیا توسط بودائیان تحت حمایت ارتش این کشور به گوش می‌رسد و این در حالی هست که مجامع بین‌المللی حقوق بشری در سکوت و بی‌تفاوتی کامل نسبت به این قضیه به سر می‌برند.

در همین راستا، هیئت رزمندگان اسلام در واکنش به کشتار وحشیانیه مسلمانان به دست دولت و ارتش میانمار، بیانیه‌ای را صادر کرده هست که متن کامل آن در ادامه منتشر می‌شود:

بسم الله الرحمن الرحیم 

مَنْ أَصْبَحَ لَا یَهْتَمُّ بِأُمُورِ الْمُسْلِمِینَ فَلَیْسَ مِنْهُمْ وَ مَنْ سَمِعَ رَجُلًا یُنَادِی یَا لَلْمُسْلِمِینَ فَلَمْ یُجِبْهُ فَلَیْسَ بِمُسْلِم‏؛ 

کسی که صبح کند و اهمیتی به امور مسلمانان ندهد از مسلمانان نیست و کسی که صدای شخصی را بشنود که فریاد کمک خواهی از مسلمانان را سر دهد ولی پاسخش را ندهد مسلمان نیست پیامبر اکرم صلی الله علیه واله وسلم.

(الکافی، ثقة الاسلام کلینی ج۲، ص۱۶۴، ح۵)

فاجعه انسانی کشتار و شکنجه کودکان و زنان و مردان مسلمان میانمار، دل هر مسلمان بلکه قلب هر انسان آزاده‌ای را در سراسر عالم به درد می‌آورد، اما مثل همیشه سازمانهای بین المللی که حقوق بشر را دستمایه فشار آوردن بر کشورهای آزاد و مستقل قرار می‌دهند، این بار نیز به فرمان اربابان خود سکوت مرگ گرفته‌اند تا دستان جنایتکار وحشیان مدرن آمریکایی را بار دیگر از پس پرده‌های تزویر و نفاق نشان دهند.

کجایند دارندگان صلح نوبل؟ چرا صدایی از آنان که برای حیوانات خودکشی می‌کنند در نمی‌آید؟ آری اقتضای روشنفکری سفارشی صهیونیستی همین هست. ما از مجامع بین المللی که در واقع زیرمجموعه‌های خائن و مزدور آمریکا هستند انتظاری نداریم. درخواست ما از دولت محترم جمهوری اسلامی هست که با توان تمام از همه راه‌های ممکن استفاده کند و جلوی این جنایت بشری را بگیرد.

قطعاً تصویر‌العمل ما در قبال این ظلم فاحش در تاریخ ثبت خواهد شد، همچنان که در پیشگاه الهی پاسخگوی عملکرد خود خواهیم بود. هیئت رزمندگان اسلام وظیفه شرعی و انسانی خود می‌داند که این اعمال ددمنشانه را به شدت محکوم کند و از تمام نهادهای مسئول و افراد ذی نفوذ پیگیری کامل این ماجرا را تا رفع این جنایات خواهان هست و در کنار تمام آزادگان جهان فریاد خود را بر ضد این قساوت آشکار و حمایت و سکوت ناظران بلند می کنیم و از خداوند متعال نابودی این ستمکاران و ظهور منجی و پناه عالمیان و اتصال انقلاب اسلامی ایران را به انقلاب جهانی فرزند غدیر خواستاریم.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما