به گفته خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، عیسی فرهادی در نشست اعضای شورای شهر تهران با مقیمی استاندار تهران اظهار داشت: براساس قانون نیم‌درصد از عوارض ساخت و ساز باید به کتابخانه‌های عمومی اختصاص می‌یافت که متأسفانه این رقم توسط شهرداری به حساب انجمن کتابخانه‌ها واریز نمی‌شود.

وی افزود: در سال ۷۰ تا ۸۰ میلیارد تومان از حساب شهرداری تهران برداشت می‌شود که درخواست می‌کنیم شهرداری تهران نیم‌درصد عوارض ساخت و ساز را در همان ابتدا به حساب کتابخانه‌ها واریز کند.

فرماندار تهران به کمبود کلانتری در سطح شهر تهران اشاره کرد و گفت: تا سال ۱۴۰۴ کلانتری‌های تهران باید به عدد ۲۰۰ برسد ولی تاکنون ۸۳ کلانتری دایر و کمبود ۱۲۰ کلانتری دیگر داریم.

فرهادی افزود: ۳۷۰۰ هکتار بافت فرسوده در تهران وجود دارد که یک و نیم میلیون جمعیت در این بافت ساکن شده‌اند که با توجه به موضوع زلزله باید نسبت به نوسازی این مناطق اقدام شود.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر زلزله نیز ایرانگردی می‌کند، ادامه داد: باید به موضوع بافت فرسوده در شهر تهران توجه بیشتری شود. 

فرماندار تهران افزود: امکان تشکیل شورایاری‌‌ها امسال وجود ندارد اگرچه شورایاری‌های یک پتانسیل مهم برای تهران هست ولی باید تشکیل شورایاری‌ها هرچه سریع‌تر قانون شود و این مشکل نیز حل شود.

فرهادی به سالگرد حادثه ساختمان پلاسکو اشاره کرد و گفت:‌درخواست می‌شود هرچه سریع‌تر مجوز احداث ساختمان پلاسکو صادر شود تا مشکلات کسبه این ساختمان نیز حل شود.

وی بیان داشت: یکی از تجمعات همیشگی تهران تجمع ساکنان شهرک زیتون هست که بنده پیشنهاد می‌کنم صفر تا ۱۰۰ زمین‌های شهرک زیتون به شهرداری تهران واگذار شود و شهرداری در بازه زمانی نسبت به پرداخت مطالبات آنها اقدام کند.

فرماندار تهران پیشنهاد داد: محلی برای اعتراضات مردمی نیز در نظر گرفته شود که شهروندان با مراجعه به آنها اعتراض خود را مطرح و آن مسئول نیز در همان منطقه پاسخگو باشد.

فرهادی به آموزش و پرورش در شهر تهران اشاره کرد و گفت: ۱۳۵ مدرسه در منطقه ۲۲ کم داریم و نیاز مدارس شهر تهران باید تأمین شود.

وی اشاره کرد: ۲۵ هزار نفر معتاد و متکدی در شهر تهران حضور دارد که باید برای آن نیز راه‌حلی ایجاد شود.

فرماندار تهران بیان داشت: درخواست می‌شود ساختمان مجاور فرمانداری تهران که متعلق به بانک ملت هست نیز به مبلغ ۱۶ میلیارد تومان خریداری و در اختیار فرمانداری قرار گیرد تا در هنگام برگزاری انتخابات با مشکل کمبود جا مواجه نشویم.

انتهای پیام/

 

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما