جاهای زیبا و دیدنی و معماری های چشمگیر همواره برای انسانها الهام بخش هست حال آنکه این معماری های ماهرانه و طراحی های پیشرو در دانشگاه ها باشد. در ادامه ۱۰ زیباترین دانشگاه جهان را به شما معرفی می کنیم که در کنار تحصیل بتوانید از زیبایی های منحصر به فرد این دانشگاه ها نیز لذت ببرید.

۱. دانشگاه آکسفورد (University of Oxford)

زیباترین دانشگاه جهان

اکسفورد که در سال ۲۰۱۶ به عنوان زیباترین دانشگاه انگلستان انتخاب شد، مکانی مملو از زیبایی هست که با برجهای به سبک گوتیک و فضاهای سبز زیبا کامل شده هست. به علاوه از آنجایی که بعضی از صحنه های کلیپ هری پاتر در این پردیس گرفته شده هست، می توانید خود را در آنجا زیباترین دانشگاه جهان مجسم نمایید.

۲. دانشگاه مینه سوتا (University of Minnesota)

زیباترین دانشگاه جهان

موزه ی هنر فردریک وایزمن این دانشگاه را میان ۱۰ دانشگاه برتر این لیست قرار داده هست. این موزه با طراحی زاویه دار و روکش فلزی ضدزنگش کامل شده هست؛ این موزه ی هنری به سبک نوین توسط معماری به نام فرانگ گری طراحی شده هست و با گذشته ۲۰ ساز از زمان ساخت آن، هنوز نیز شبیه ساختمانی در آینده به نظر می رسد. در زیر ظاهر غیرمعمول آن یک مرکز آموزش، اکتشاف، تفکر منتقدانه و تحولات قرار دارد  که دانشگاه و جامعه را به هم پیوند می دهد.

۳. دانشگاه صنعتی نایانگ (Nanyang Technological University)

زیباترین دانشگاه جهان

دانشگاه صنعتی نایانگ که علاوه بر زیباترین دانشگاه جهان یکی از دانشگاه های جوان برتر در جهان نیز می باشد، چیزی فراتر از یک دانشگاه صرفا خوش تصویر را در خود جای داده هست. شهرت دانشگاه به خاطر مرکز فناوری، مهندسی و تحقیقش، به خوبی در معماری آن انعکاس یافته هست. ترکیبی از طراحی های مدرن و فضاهای تفریحی همراه با نور های طبیعی بسیار، دانشگاه را به یکی از زیباترین دانشگاه های این لیست تبدیل کرده هست.

مطلب مرتبط: ۲۸ بهترین دانشگاه دنیا برای درس خواندن و میلیاردر شدن

۴. دانشگاه تارودانت (Taroudant University)

زیباترین دانشگاه جهان

یکی دیگر از دانشگاه های تازه ساخت، دانشگاه تارودانت می باشد که طراحی مدرن و سنتی را با هماهنگی عالی ترکیب کرده و زیباترین دانشگاه جهان هست. این دانشگاه در بیابان جنوبی قرار دارد و طراحی بسیار سنجیده و دقیق آن با نواحی سایه دار، امکان مباره با گرمای شدید مراکش را فراهم می کند. علاوه بر جذابیتی دیوارهای روستایی نارنجی رنگ و خطوط رفت و برگشتی اش، موقعیت خود دانشگاه نیز قابل توجه هست. این دانشگاه که در پای کوه های تنومند اطلس واقعا هست، قطعا دانشگاهی دارای منظره و چشم انداز هست.

۵. دانشگاه سالامانکا (University of Salamanca)

زیباترین دانشگاه جهان

دانشگاه سالامانکا در شهر سالمانکای میراث جهانی یونسکو واقع هست و قدیمی ترین دانشگاه در اسپانیا می باشد که سابقه ی آن به قرن ۱۳ ام بر می گردد. معماری خیره کننده ی سبک باروک این دانشگاه چشم نواز هست. اما این دانشگاه فقط ظاهری زیبا ندارد. این دانشگاه ها با تاریخچه ی طولانی و برجسته بعضی از مشهورترین فارغ التحصیلان جهان از جمله Miguel de Cervantes نویسنده ی کتاب دون کیشوت را آموزش داده هست.

مطلب مرتبط: ۱۰۰ برترین دانشگاه های جهان در ۲۰۱۶ – ۲۰۱۷

۶. دانشگاه کیپ تاون (University of Cape Town)

زیباترین دانشگاه جهان

مکان چشمگیر دانشگاه کیپ تون با پس زمینه ی کوه تیبل (Table Mountain) و چشم اندازی به شبه جزیره ی  کیپ تاون، نفس شما را بند می آورد. این دانشگاه جزو دانشگاه های رتبه بالا در آفریقای جنوبی هست پس تحصیل در اینجا به شما این اطمینان را می دهد از هر دو مزیت زیبایی و کیفیت تحصیلی برخوردار خواهید بود.

۷. دانشگاه دانمارک جنوبی (University College South Denmark)

زیباترین دانشگاه جهان

پیشرفته ترین دانشکده ی ارتباطات و طراحی در دانشگاه دانمارک جنوبی پردیس اودنیزه که توسط جادوگر معماری هنینگ لارسن طراحی شده هست، قطعا سزاوار قرار گرفتن در میان این ده دانشگاه می باشد. این دانشگاه که ۲۰% آن را جنگل ها پوشش می دهند، یکی از بهترین نمونه های عالی از سادگی اسکاندیناوی می باشد. شهر دلربای اودینزه دقیقا در سردر ورودی دانشگاه قرار دارد.

مطلب مرتبط: ۱۳ دانشگاه ایران در رتبه بندی دانشگاه های جهان

۸. دانشگاه پکینگ (Peking University)

زیباترین دانشگاه جهان

معماری چینی بی تردید یکی از مزین ترین معماری های جهان هست و در دانشگاه پکینگ نیز می توان از معماری های سنتی زیادی لذت برد. پردیس این دانشگاه در باغ های سابق امپراطوری Qing Dynsaty واقع هست و یک بهشت مملو از آرامش هست که با باغبان ها، باغ های آرامش بخش، دریاچه ها و ساختمان های سنتی کامل شده هست. علاوه بر زیبایی اش، این دانشگاه به خاطر مجموعه ای از فارغ التحصیلان تاثیرگذارش مشهور هست و سال به سال به عنوان یکی از برترین دانشگاه چین رتبه بندی می شود.

۹. دانشگاه تاسمانیا (University of Tasmania)

زیباترین دانشگاه جهان

اگر علاقمند هستید که در حین تحصیل هوایی تازه استنشاق کنید و از پس زمینه ای از کوه های هموار لذت ببرید، پس دیگر به جز دانشگاه تاسمانیا به جای دیگری نیندیشید. شما می توانید از تمام فعالیت هایی که در فضای باز که از موقعیت جزیره ی زیبای دانشگاه بهره مند می شود، لذت ببرید. پس اگر علاقمند به قایق رانی، گشت و گذار و کوهنوردی هستید، در آن صورت در جای درستی قرار دارید. این دانشگاه مکانی عالی برای تحصیل در یکی از رشته های مرتبط به محیط زیست هست.

۱۰. دانشگاه پپرداین (Pepperdine University)

زیباترین دانشگاه جهان

اگر آرزوی منظره ای واقعا عالی را دارید، در این صورت تحصیل در دانشگاه پپرداین در ملبو قطعا باید در لیست مکان های که می توانید در آنجا تحصیل کنید، قرار گیرد. دانشگاه پپرداین با کوه ها احاطه شده هست و چشم اندازی به اقیانوس آرام دارد. در صورتی که بخواهید منظره ی دریا داشته باشید، نمی توانید جایی بهتر از اینجا پیدا کنید. اگر حتی یک درصد از این منظره خسته شدید (که احتمالا هیچوقت خسته نخواهید شد) در آن صورت لس آنجلس فقط یک ساعت با ماشین از اینجا فاصله دارد.


وبگردی سایت کسب و کار بازده

۱۰ زیباترین دانشگاه جهان


 

(مشاهده ۳ نفر, فقط امروز)
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی هست و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما