در این نوشتار ۲۸ نظریه برای تعیین جنسیت جنین در چند هفته اول بارداری بدون سونوگرافی و در منزل برای شما داریم که بعضی از آنها بر پایه علم هستند، بعضی‌ها گفته‌ی کارشناسان، بعضی دیگر از داستان‌های قدیمی که دهان به دهان نقل شده‌اند، و بعضی از آن‌ها را از دهان مادران خودمان شنیده‌ایم. با ما همراه باشید.

تعیین جنسیت جنین در چند هفته اول بارداری

هرچند فهمیدن این‌که باردار هستیم به خودی خود بسیار هیجان‌انگیز هست، اما خیلی زود این سوال که کودک‌مان پسر هست یا دختر در ذهن اکثر ما پدیدار می‌شود.

در حالی که تا هفته‌ی بیستم نمی‌توانید از جنسیت جنین مطمئن شوید – و حتی در آن زمان هم ممکن هست از جنسیت جنین مطمئن نباشید، به علاوه، باید گفت، گاهی اوقات پیش‌بینی جنسیت از سوی یک فرد حرفه‌ای هم می‌تواند اشتباه باشد – اما آزمایشات و نظریات زیادی وجود دارد که ادعا می‌کنند قادر به پیش‌بینی جنسیت کودک شما هستند.

ما از فعل «ادعا کردن» استفاده کردیم چون اگر صادق باشیم اکثر آ‌ن‌ها همان چیزی هستند که ما داستان‌های دهان به دهان نقل‌شده می‌نامیم – هرچند تعداد کمی از آن‌ها پایه و اساس علمی دارند.

با این حال، بسیاری از مادران‌مان آن‌ها را آزمایش کرده‌اند و می‌گویند که تشخیص‌شان واقعا درست از آب در‌می‌آمده – پس ممکن هست شما هم بخواهید آن‌ها را امتحان کنید، و شریک زندگی و دوستان‌تان را هم در انجام این تست‌های تعیین جنسیت درگیر کنید، حتی اگر فقط برای سرگرمی باشد!

مطلب مرتبط: ۲۱ روش که برای تعیین جنسیت جنین استفاده می شود

آیا فرزند من پسر هست یا دختر؟ ۲۸ شیوه برای تعیین جنسیت جنین در چند هفته اول بارداری وجود دارد

۱. شکل شکم

یک علامت کلاسیک تشخیص جنسیت بچه شکل شکم هست – به این معنی که آیا شکم‌تان کاملا تیز و رو به جلو هست یا بیش‌تر پهلو دارید. با این علامت قطعا غریبه‌ها هم می‌توانند دختر یا پسر بودن فرزندتان را تشخیص بدهند. گفته می‌شود که پسر دارید اگر شکم‌تان تیز و پایین هست. اگر شکم‌تان بیشتر پهن و در قسمت‌ پهلوها باشد، ‌بچه دختر هست.

۲. تست جوش شیرین

یک عقیده‌ی قدیمی – این یکی می‌گوید که همه چیز به صدای فش فش بستگی دارد. اما برای رسیدن به نتیجه‌ی دقیق‌تر، باید اطمینان حاصل کنید که آن را درست انجام می‌دهید. انجام این تست بسیار ساده هست. فقط یک قاشق غذاخوری جوش شیرین را داخل یک لیوان بریزید.

دفعه بعد که ادرار می‌کنید، مقداری از آن  را روی جوش شیرین بریزید. اگر فش فش کرد – فرزندتان پسر هست. اگر هیچ واکنشی قابل‌توجهی وجود نداشت – فرزندتان دختر هست. تئوری پشت تست جوش شیرین این هست که جنس نوزاد نوزاد شما می‌تواند بر میزان اسید موجود در ادرارتان تأثیر بگذارد – اگر تا به حال سرکه و جوش شیرین را با هم مخلوط کرده باشید، می‌دانید که وقتی جوش شیرین را با یک ماده‌ی اسیدی مخلوط کنید، کف خواهد کرد.

۳. جدول تشخیص جنسیت چینی

این جدول در واقع یک تقویم هست که جنس نوزاد شما را بر اساس سن مادر و ماه صورت گرفتن لقاح تعیین می‌کند. چرا دقت این روش را با چک کردن سن قمری مادرتان و ماه تولدتان (و دیدن این‌که آیا پاسخ تست دختر هست یا نه) امتحان نمی‌کنید؟

از این نمودار باستانی برای تعیین جنسیت جنین‌تان استفاده کنید – و ما به شما می‌گوییم که نتیجه‌ی به دست آمده تا چه حد دقیق هست.

شاید یکی از سرگرم‌کننده‌ترین راه‌های حدس زدن جنسیت جنین ، نمودار تعیین جنسیت چینی هست. شواهد علمی در این رابطه وجود دارد، اما به هر حال احتمال درست بودن این تست ۵۰:۵۰ هست.

مطلب مرتبط: یبوست بارداری:۱۵ درمان خانگی بسیار موثر یبوست در بارداری

این تست چگونه کار می‌کند؟

نمودار چینی ادعا می‌کند که جنسیت کودک را بر اساس موارد زیر تشخیص می‌دهد:

– سن قمری مادر در زمان صورت پذیرفتن لقاح – ستون سبز در سمت چپ
– ماه صورت گرفتن لقاح – ردیف سبز در بالا
سن قمری سن شما سن فعلی‌تان به علاوه یک هست، چرا که در سنت چینی شما زمانی که شما متولد شده‌اید، یک ساله هستید.

۴. زاویه‌ی برآمدگی بین دوپای کودک

این یکی شامل نگاه کردن به اسکن ۱۲ هفته‌ای شما هست. با توجه به این نظریه، تعیین جنسیت نوزاد با استفاده از اسکن هفته‌ی ۱۲ کاملا ممکن هست. این ایده، ادعا می‌کند که می‌توانید جنسیت نوزاد را در اولین سونوگرافی متوجه شوید. اما قبل از آن‌که خیلی هیجان زده شوید، باید بدانید که این روش از نظر همه نتیجه‌ی درستی ارائه نمی‌دهد. همه‌ی بچه‌ها یک برآمدگی بین پاهای‌شان دارند و شما می‌توانید جنسیت کودک را از روی زاویه‌ی آن برآمدگی تعیین کنید. اگر برآمدگی رو به پایین باشد بچه دختر هست و اگر در زاویه‌ی ۳۰ درجه یا بالاتر رو به بالا باشد، بچه پسر هست.

تعیین جنسیت جنین در چند هفته اول بارداری

۵. نظریه جمجمه

روش دیگر برای تعیین جنسیت شامل داشتن نگاهی دقیق‌تر به اسکن هفته‌ی ۱۲ هست. اگر شما قبلا تصویر اسکن‌تان را دریافت کرده‌اید، چرا نگاهی به آن‌چه این نظریه می‌گوید نکنید و چنسیت جنین‌تان را حدس نزنید؟

بی‌خیال حدس زدن جنسیت جنین در هفته‌ی بیست! برای بسیاری از مردم، میل به دانستن جنسیت نوزادشان از همان زمانی که باردار شده‌اند به حدی زیاد هست که به بسیاری از نظریه‌ها و داستان‌های قدیمی مراجعه می‌کنند تا بتوانند در اسرع وقت دختر یا پسر بودن فرزندشان را حدس بزنند و به همین دلیل اسکن‌های اولیه یک منبع دقیق برای‌شان محسوب می‌شود.

یکی از این ایده‌ها گشتن به دنبال سرنخ‌هایی در شکل جمجمه‌ی کودک در اسکن هفته‌ی ۱۲ هست.

فرضیه پایه‌ی تئوری جمجمه این هست که مردان دارای سر مربع‌تر، کوتاه‌تر و پهن‌تر و بزرگ‌تری نسبت به زنان هستند، و بر اساس این نظریه، این تفاوت‌ها ممکن هست در رحم دیده شوند.

مطلب مرتبط: ۲۰ بهترین خوراکی برای تغذیه دوران بارداری که علم توصیه می‌کند

این فرضیه بر مبنای مقایسه‌ی بین جمجمه‌ی افراد بالغ هست که تفاوت‌هایی کلیدی را میان مردان و زنان تعیین می‌کند

۱. سر مردها پهن‌تر و بزرگ‌تر از سر زنان هست
۲. لبه‌ی تمپورال که در امتداد قسمت بیرونی بالای جمجمه قرار دارد، در مردان نسبت به زنان پهن‌تر هست.
۳. لبه‌ی بالای کاسه‌ی چشم زن تیز هست، در حالی که کاسه‌ی چشم مردها گردتر هست
۴. استخوان‌های گونه در جمجمه مردان نسبت به جمجمه‌ی زنان برجسته‌تر هست
۵. جمجمه‌ی مردها دارای استخوان فک مربع هست: جمجمه‌ی زن دارای استخوان فک گردتر هست
۶. پیشانی مردها پایین‌تر هست و شیب بیش‌تری دارد.

آیا این متد دقیق هست؟

متاسفانه این مورد به لحاظ علمی بیش از کمی غیرقابل‌اطمینان هست. قبل از هر چیزی، جمجمه‌ی انسان بیرون از رحم نیز همچنان شکل می‌گیرد و رشد می‌کند.

علاوه بر این، جمجمه در واقع بین گروه‌های مختلف نژادی و همچنین بین جنسیت‌ها بسیار متفاوت هست – به همین دلیل کل ادله به راحتی رد می‌شود.

کریستینا کیلگروو، متخصص باستان‌زیست‌شناس دانشگاه فلوریدای غربی می‌گوید، این تئوری هیچ معنایی ندارد.

“تا زمانی که فرد به بلوغ نرسیده‌هست، دودیسی جنسی جمجمه‌ها در مردان و زنان معلوم نمی‌شود.”

به عبارت دیگر، در حالی که ممکن هست تفاوت‌های مشخصی بین جمجمه‌ی مرد و زن بالغ وجود داشته باشد، اما ارتباط دادن این ویژگی‌ها با یک نوزاد متولد نشده بسیار دشوار هست.

۶. تعیین جنسیت جنین در چند هفته اول بارداری با تست پاندول

تعیین جنسیت جنین در چند هفته اول بارداری - 6

حتی افراد مشهور هم این روش را امتحان کرده‌اند- جولز اولیور این روش را روی کودک پنجم‌اش امتحان کرد.

هرچند بعضی از ما دوست داریم که وقت به دنیا آمدن فرزندمان غافلگیر شویم … اما بعضی دیگر  اصلا نمی‌توانند تا آن زمان منتظر بمانند تا ببینند که فرزندشان دختر هست یا پسر.

“تست پاندول” یکی از داستان‌های قدیمی برای حدس زدن جنسیت بچه هست. برای انجام این تست باید یک سوزن یا حلقه‌ی ازدواج‌تان را به یک نخ ببندید و آن را روی شکم‌تان نگه دارید. اگر پاندول روی شکم‌تان جلو و عقب برود و یک حرکت خطی داشته باشد، فرزندتان پسر هست و اگر پاندول حرکت گرد داشته باشد،‌ فرزندتان دختر هست.

مطلب مرتبط: مونث یا مذکر ؟ چرا مهم هست؟

۷. میل به شیرینی‌جات یا ترشی‌جات

این‌که شما در حال حاضر میل به شیرینی‌جات دارید یا دوست دارید خوراکی‌های ترش بخورید، به عنوان یک سرنخ محسوب می‌شود برای تشخیص این‌که فرزندتان پسر هست یا دختر! ‌هر چند این متد همیشه درست پیش‌بینی نمی‌کند، اما بر اساس آن اگر در دوران بارداری میل به شیرینی داشته باشید فرزندتان دختر هست و اگر ترشیجات بخواهید، فرزندتان پسر هست.

۸. تعیین جنسیت جنین در چند هفته اول بارداری از روی فشار خون

اعتقاد داشته باشید یا نه، این نظریه می‌گوید که شما می‌توانید جنسیت نوزاد خود را ۲۶ هفته قبل از بارداری بر اساس فشار خون مادر تعیین کنید. چییییییییییی؟ – این متد چه‌طور جنسیت جنین را تعیین می‌کند؟ در واقع یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که فشار خون شما قبل از این‌که باردار شوید، می‌تواند نشان دهد که پسر خواهید داشت یا دختر. باور نکردنی به نظر می‌رسد، اما داستان واقعی پشت این متد چیست؟

پژوهشی که اخیرا توسط دانشمندانی در کانادا انجام شده نشان می‌دهد که فشار خون زن ۲۶ هفته قبل از صورت گرفتن لقاح، می‌تواند جنسیت فرزند او را در آینده “پیش‌بینی” کند.

بر اساس یافته‌های این پژوهش، فشار خون بالا نشان می‌دهد که کودک‌تان پسر خواهد بود، در حالی که فشار خون پایین نشان می‌دهد که فرزندتان دختر هست.

این مطالعه قطعا مردم را به بحث و صحبت‌های زیادی در همه جا واداشته‌هست!

ما دوست داریم تحقیقات بیش‌تری در مورد این موضوع ببینیم، اما در حال حاضر ۱۰۰٪ مطمئن نیستیم که پیش‌بینی این متد دقیق باشد!

۹. حالت تهوع صبحگاهی

یکی از نظریه‌ها می‌گوید که اگر شما صبح‌ها حالت تهوع بدی داشته باشید، فرزندتان دختر هست. دکتر گیتا وینکیت، مدیر کلینیک باروری هارلی استریت می‌گوید: “هورمون‌ها می‌توانند حال زنان را خیلی بد کنند و اگر کودک شما دختر باشد، مقدار استروژن در بدن‌تان افزایش می‌یابد و اغلب می‌تواند منجر به بروز حالت تهوع شود.

“با این وجود، همه‌ی ما زنان بارداری را دیده‌ایم که با همین مشکل روبرو بوده‌اند اما پسر به دنیا آورده‌اند، پس مجددا این متد نیز برای تعیین جنسیت جنین دقت چندانی ندارد.”

۱۰. سابقه‌ی خانوادگی

از آن‌جایی که جنسیت نوزاد شما توسط اسپرم تعیین می‌شود، بعضی معتقدند که با توجه به سابقه‌ی خانوادگی شریک زندگی‌تان می‌توان فهمید که فرزندتان پسر هست یا دختر – به خصوص اگر اقوام و بستگان مذکر شریک زندگی‌تان و پدر و پدربزرگ‌اش همگی فقط دختر یا فقط پسر داشته‌اند.

تعیین جنسیت جنین در چند هفته اول بارداری

۱۱. ضربان قلب

بعضی معتقدند سرعت ضربان قلب کودک – آهسته یا سریع بودن آن – نشان می‌دهد که فرزندتان پسر هست یا دختر. بر اساس این نظریه اگر ضربان قلب جنین تند باشد، او دختر هست و اگر ضربان قلب‌اش آهسته باشد،‌ پسر هست.

۱۳. ظاهر شما

اگر شما عاشق موهای زیبا و براق‌تان شده‌اید – مطابق با یکی از داستان‌های قدیمی فرزندتان پسر هست. پوست کدر و آکنه – نشان می‌دهد که فرزندتان دختر هست.

۱۴. ظاهر دست‌ها

ظاهرا این‌که دست‌های شما چه‌طور به نظر می‌رسند، می‌تواند شاخصی باشد برای تشخیص این‌که فرزندتان پسر هست یا دختر. دست‌های خشک به این معنا هست که پسر باردارید و دست‌های نرم یعنی فرزندتان دختر هست.

یکی سرنخ دیگر مرتبط با دست‌ها – اگر کسی بخواهد دست‌تان را بگیرد و شما دست‌تان را طوری به او بدهید که کف آن‌ها رو به پایین باشد، فرزندتان پسر هست. اگر کف دست رو به بالا باشد،‌ فرزندتان دختر هست.

۱۵. تعیین جنسیت جنین در چند هفته اول بارداری از روی نحوه برداشتن یک کلید

تعیین جنسیت جنین در چند هفته اول بارداری - 14

برای انجام این متد احتمالا لازم هست که کسی حواس‌اش به شما باشد و ببیند که کلید را چگونه در دست می‌گیرید، اما بر اساس اصول اولیه‌ی این متد اگر کلید را با قسمت بالای آن که گرد هست بردارید فرزندتان پسر هست. اگر آن را از قسمت باریک‌اش بردارید، دختر باردارید. اگر کلید را از جایی در وسط آن بگیرید، دوقلو باردارید!

۱۶. تعیین جنسیت جنین در چند هفته اول بارداری از روی تقویم مایاها

نمودار پیش‌بینی چینی در حال حاضر کاملا شناخته‌شده هست. نمودار مایا بسیار شبیه به همان نمودار چینی هست. این نمودار شامل سن مادر در هنگام روی دادن لقاح و ماه تولد نوزاد هست. برای تعیین جنسیت جنین باید سن مادر را در زمان لقاح و عدد ماهی که در آن لقاح رخ داده را بدانید. اگر هر دو عدد فرد هستند یا هر دو زوج هستند،‌ بر اساس نظریه‌ی مایاها بچه دختر هست. اگر یک عدد فرد هست و دیگری زوج،‌ جنین پسر هست.

۱۷. شمارش پرندگان

دیدن زاغی صرف نظر از این‌که خوش‌شانسی می‌آورد یا بدشانسی، می‌تواند به ما در تعیین جنسیت جنین هم کمک کند. گفته می‌شود که اگر شما یک زاغی ببینید، ‌غم و اندوه در می‌زنند، ۲ زاغی ببینید شادی وارد خانه‌تان می‌شود، ۳ زاغی ببینید فرزندتان دختر هست و چهار زاغی نشان می‌دهد که یک پسر را باردار هستید.

۱۸. سایز سینه برای تعیین جنسیت جنین در چند هفته اول بارداری

اگر سینه‌ی چپ شما بزرگ‌تر از سینه‌ی راست باشد، به این معنی هست که فرزندتان دختر هست. اگر سینه‌ی راست شما بزرگ‌تر باشد، احتمالا خودتان هم حدس زده‌اید که یعنی فرزندتان پسر هست.

۱۹. شکل صورت شما برای تعیین جنسیت جنین در چند هفته اول بارداری

اگر صورت شما گردتر و پرتر باشد، مطابق با روایت‌های قدیمی باید منتظر یک دختر باشید. جالب هست که بر اساس همین روایت اگر بینی شما کم‌کم رشد کند یا بزرگ‌تر شود، به این معنی هست که یک دختر را باردار هستید چون دختر تلاش می‌کند زیبایی شما را بدزدد.

۲۰. تغییر خلق و خو

اگر از تغییرات شدید خلق و خوی رنج می‌برید، احتمالا به این بدان معناست که جنین شما دختر هست. اگر چه، با توجه به افزایش هورمون‌هایی که در بدن یک زن باردار/ جریان دارند، بسیار دشوار بتوانید مادری را پیدا کنید که تغییرات خلق و خو را تجربه نمی‌کند!

۲۱. تعیین جنسیت جنین در چند هفته اول بارداری از روی شیوه دراز کشیدن شما

تعیین جنسیت جنین در چند هفته اول بارداری - 21

ظاهرا، این‌که روی کدام پهلوی‌تان می‌خوابید نشان می‌دهد که بچه دختر هست یا پسر – اگر شما روی پهلوی چپ بخوابید، بچه پسر هست، اگر روی پهلوی راست بخوابید، بچه دختر هست.

۲۲. رویاها

روایت‌های قدیمی می‌گویند که اگر زمانی که در رختخواب دراز می‌کشید، در سرتان رویای یک دختربچه دارید، احتمالا فرزندتان پسر هست! اگر در رویاهای‌تان یک پسر را می‌بینید، احتمالا باید منتظر یک دختر باشید.

۲۳. رنگ نوک پستان برای تعیین جنسیت جنین در چند هفته اول بارداری

بر طبق روایت‌های قدیمی اگر متوجه شدید که نوک پستان‌تان خیلی تیره و تقریبا قهوه‌ای شده‌هست، معلوم می‌شود که باید منتظر ورود یک پسربچه باشید.

۲۴. تعیین جنسیت جنین در چند هفته اول بارداری از روی بوی سیر

یک حبه سیر بخورید و بعد اگر دهان‌تان بوی سیر گرفت، فرزندتان پسر هست. اگر از دهان‌تان بوی سیر به مشام نرسید، حتما یک دختر دارید. همممم، خیلی خوب می‌شود اگر روی زنی که یک دختر را باردار هست، این تست را انجام بدهیم!

۲۵. شروع کننده رابطه جنسی

اگر این شما هستید که نزدیکی با شریک زندگی‌تان را در هنگام شب (یا روز) شروع می‌کنید، احتمالا باید منتظر ورود یک دختربچه باشید. ولی اگر شریک زندگی‌تان رابطه را شروع می‌کند، احتمالا فرزندتان پسر هست.

۲۶. خطوط تیره روی شکم‌تان

اگر متوجه وجود یک خط تیره‌ی عمودی روی شکم‌تان شدید که تا ناف‌تان ادامه دارد، معلوم می‌شود که قرار هست یک دختر داشته باشید. با این حال اگر خط از ناف شما عبور کند، معلوم می‌شود که باید منتظر ورود یک پسربچه باشید.

۲۷. سه خط

در NHS، استفاده از ۳ خط در اسکن هفته‌ی ۲۰ اصلی‌ترین راه هست برای این‌که یک پزشک جنسیت جنین شما را تعیین کند. این در واقع شیوه‌ای امتحان شده هست که سونوگرافرها برای تعیین جنسیت جنین به کار می‌برند.

سه خط چیست؟

۳ خط در واقع لابیا را شناسایی می‌کند و در واقع فقط بخش بالایی و بخش پایینی را توصیف می‌کند و روش خوبی برای تایید دختر بودن جنین هست.

به دنبال ۳ خط بودن یکی از راه‌هایی هست که به وسیله‌ی آن می‌توانیم تعیین کنیم که آیا فرزندتان دختر هست یا پسر.

به تمام والدینی که برای انجام سونوگرافی می‌آیند چند تصویر داده می‌شود از چیزی که سونوگرافر برای تعیین جنسیت جنین به دنبال‌اش هست.

تصویر در واقع یک اسکن ۲۰ هفته‌ای هست و تصویر جنین دختر به وضوح سه خط را نشان می‌دهد.

“هنگامی که سونوگرافر اعلام می‌کند که جنین یک دختر هست، از این سه خط به عنوان دلیلی برای حرف‌اش استفاده خواهد کرد.”

و احتمالا این سه خط زمانی که در حال انجام سونوگرافی هستید، روی صفحه‌ی نمایش به وضوح دیده می‌شود.

۲۸. تعیین جنسیت جنین در چند هفته اول بارداری از روی مدل قرار گرفتن دست

تعیین جنسیت جنین در چند هفته اول بارداری - 28

بر اساس این نظریه مدل قرار گرفتن دست‌تان هنگامی که آن را به پهلوی‌تان می‌گیرید، جنسیت فرزند شما را تعیین می‌کند. اگر جنین دختر باشد، دست‌تان به شکل منحنی در کنار شکم‌تان قرار می‌گیرد (مطابق با تصویر بالا). اگر جنین پسر باشد، روی دست‌ها کمی به داخل هست.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – سارا فیضی

منبع: madeformums

۲۸ تست خانگی برای تعیین جنسیت جنین در چند هفته اول بارداری: پسر یا دختر ؟!

تعیین جنسیت جنین در چند هفته اول بارداری


۲۸ تست خانگی برای تعیین جنسیت جنین در چند هفته اول بارداری: پسر یا دختر ؟!

۵ (۱۰۰%) ۲ votes

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما