به گفته خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، محمدحسین مقیمی استاندار تهران امروز در همایش گرامیداشت هفته‌ شوراهای آموزش و پرورش که در اداره کل شهرستان‌های استان تهران برگزار شد با اشاره به نقش مهم آموزش و پرورش در پیشرفت جوامع اظهار داشت: همه مشکلات را نیروی انسانی متفکر و کارآمد حل می‌کند.

وی افزود:‌ هر هزینه‌ای که در آموزش و پرورش می‌شود سرمایه‌گذاری هست و هر هزینه‌ای که برای دانش‌آموزان در مقاطع مختلف تحصیلی انجام می‌دهیم نوعی سرمایه‌گذاری بوده و بازده بالایی خواهد داشت.

استاندار تهران با بیان اینکه جامعه‌ای که در آن به آموزش و پرورش توجه کند معضلات کمتری خواهد داشت، گفت: توسعه و پیشرفت حدی ندارد و هیچ توقفی در آموزش و پرورش نمی‌توان متصور بود.

مقیمی با اشاره به ضرورت توجه به امکانات و فضای آموزشی یادآور شد: کارهای خوبی صورت گرفته اما به دلیل رشد جمعیت و بالا بودن تعداد دانش‌آموزان لازم هست مردم در آموزش و پرورش مشارکت کنند.

وی با اشاره به نقش خیرین در آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: این افراد مراکز آموزشی مختلفی را ایجاد کردند ضمن اینکه تقریباً ۴۴ درصد مدارس ما توسط مردم ساخته می‌شود.

استاندار تهران با اشاره به نقش شوراهای آموزش و پرورش گفت: یکی از کارهای شورای آموزش و پرورش شناسایی املاک آموزش و پرورش و استفاده از کمک شهرداری‌ها و شوراهای شهر برای تبدیل آنها به املاک ارزش افزوده هست تا از این طریق نیازهای آموزش و پرورش را رفع کند.

انتهای پیام/

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما