برندسازی همواره رابطه میان مشتری و محصول یا رابطه مشتری و برند نیست. بلکه برندسازی به خلق ارزش برای مشتری می‌انجامند و هرآنچه را از هویت برند شما نیاز هست در اختیار مشتری می‌گذارد تا تجربه کند. در این نوشتار با ما همراه باشید تا از ۵ راز برندسازی برای شما بگوییم که هر کسب و کاری باید بداند.

۵ راز برندسازی که هر کسب و کار باید بداند

۱. به شیوه های عاقلانه و اصولی جلب توجه کنید

برای اینکه نام برند شما سر زبان‌ها بیفتد نیاز به جلب توجه دارید. دانش و وقت کافی برای جلب توجه بین مشتریان و مخاطبان به دست آورید و از روش های عاقلانه برای این جلب توجه استفاده کنید. یادتان باشد تبلیغات منفی راه سریعی برای مشهور شدن شما هست اما بهترین راه نیست. حتما یادتان هست در این چند ماه اخیر چند برند ناشناخته با استفاده از فضاسازی ‌های رسانه‌ای و تبلیغات منفی سعی در برندسازی برای خودشان کردند و البته مدت محدودی هم افزایش فروش داشتند اما به سرعت به قعر جدول علاقمندی مردم سقوط کردند.

مطلب مرتبط: رشد ارزش ویژه برند با اهرم فناوری دیجیتال

۲. یک خبرنامه مخصوص کسب و کارتان آماده کنید و منتشر کنید

درست مثل وبلاگ، خبرنامه‌های ایمیلی می‌توانند کمک کنند در بازار مقصد علاقه و اعتماد ایجاد کنید. فرستادن یک پیام مختصرو مفید و شفاف به فهرست مخاطبان ایمیل‌تان از طریق راه ارتباطی کاربردپسند می‌تواند به آنها کمک کند برندتان را به خاطر بسپارند.

اگر به خودتان زحمت ندهید با مشتریان‌تان در تماس باشید، آنها را به به رقیب‌تان واگذار کرده‌اید. از آن‌جا که بیش‌تر آدم‌ها قبلا در برابر خبرنامه‌های ایمیلی مقاوم شده‌اند، ایجاز ضروری هست. مطمئن شوید پیام برای مخاطبان شما به خوبی طراحی شده و فراخوانی قوی و شفاف در بردارد.

۳. مهمترین راز برندسازی فعالیت مستمر در شبکه‌های اجتماعی هست

در دنیای کنونی بدون حضور در شبکه های اجتماعی نمی‌توانید برندسازی کنید. رسانه‌های اجتماعی تبدیل به دروازه‌ای شده‌اند که مشتریان می‌توانند از طریق آنها بیش‌تر درموردتان بدانند.

این نه‌تنها افزاری فوق‌العاده برای افزایش بازشناسی برند هست بلکه سریع‌ترین راه برای انتقال پیام برندتان به مخاطب مدنظر هست. مطمئن شوید از آن به درستی استفاده می‌کنید. از آن‌جاکه همه در رسانه‌های اجتماعی حضور دارند، خودتان را از دیگران متمایز کنید، دنبال‌کننده‌ها را با مطالب با کیفیتی مشغول کنید که توصیه، پیشنهاد یا حتی داستان‌هایی با جنبه‌های انسانی ارائه می‌کنند.

مطلب مرتبط: ۲۰ نقطه عطف در تاریخ برندسازی که بسیار جالب هست

۴. داستان جذابی برای برند خود روایت کنید

یکی از موثرترین راه‌ها برای افزایش بازشناسی برند تسلط بر هنر داستان‌سرایی هست. مشتری‌های بالقوه نیاز دارند قبل از این‌که به برندی اعتماد کنند، داستان آن را بدانند. بدون داستان، رساندن پیام‌تان به مخاطبان موردنظر دشوار خواهدبود.

لازم نیست داستانی با جزییات کامل بسازید تا مشتریان دوست‌تان داشته‌باشند. شما داستانی احتیاج دارید که بازار هدف را مخاطب قرار دهد و به آنها اجازه دهد شخصی را که پشت آن برند هست ببینند. آدم‌ها عموما داستان‌‌های مربوط به شکل‌گیری و خاستگاه هرچیز را دوست دارند، پس با این‌ شروع کنید که چرا و چگونه فکر ساختن این برند به ذهن‌تان خطور کرد.

۵. لوگو، تصویر، نماد و عناصر گرافیکی زیبایی برای برندتان به کار بگیرید

شاید خیلی ابتدایی به نظر برسد، ولی کارشناسان کسب و کار معتقدند داشتن لوگوی منحصربه‌فرد به اندازه‌ی نقل داستان مناسب اهمیت دارد. کافی هست سعی کنید همه‌ی برندهای مورد علاقه‌تان را در نظر بیاورید و تجسم کنید اگر لوگوی تصویری خاص خودشان را نداشتند الآن کجا بودند. قطعا وضعیت کنونی را نداشتند، داشتند؟

پس پرسش این هست دقیقا چه چیزی باعث می‌شود یک لوگو معرکه باشد؟ ساده هست. باید منحصر به‌فرد و خوش‌ترکیب باشد و بتواند در یک نگاه گویای داستان برندتان باشد. لوگوی شما در تصمیم‌ آدم‌ها به خرید موثر هست و به پروش نگرش نهایی به سوی برندتان کمک می‌کند. شما نباید هنگام ایجاد تاثیر در نخستین نگاه مناسب ضعیف عمل کنید.


تحریریه سایت کسب و کار بازده- پریسا جعفری

منبع:آنترپرنر

۵ راز برندسازی که هر کسب و کار باید بداند


 

(مشاهده ۲ نفر, فقط امروز)

هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی هست و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما