مسابقات فوتبال همیشه فقط به خاطر اتفاقات یا گل‌هایشان نیست که در خاطره‌ها می‌مانند، گاهی اوقات تصاویر عجیبی که از آن‌ها باقی می‌ماند، باعث پیوستن‌شان به تاریخ می‌شود. در ادامه با ما همراه باشید تا ۶ عجیب ترین تصویر فوتبالی جهان را ببینید.

۱. وقتی دروازه‌بان توپ را اشتباه می‌گیرد

عجیب ترین تصویر های فوتبالی

در این تصویر به نظر می‌رسد آدریان سن میگل، دروازه‌بان وست‌هم سر هم‌تیمی‌اش، شیخو کویاته را با توپ اشتباه گرفته هست.

خود دروازه‌بان در مورد این لحظه در توئیترش نوشته: “اگر بازی را دیده بودید متوجه می‌شدید در یک لحظه توپ در دستانم بود اما دیدم گردن شیخو به جا انداختن نیاز دارد و سعی کردم به او کمک کنم. ببخشید من مجبور بودم به دوکار برسم؛ هم از دروازه‌ام محافظت کنم و هم اینکه به هم‌تیمی‌هایم کمک کنم.”

عجیب ترین تصویر های فوتبالی

این ماجرایی‌هست که آدریان تعریف می‌کند اما شاید باید به ببینده حق داد اگر با تماشای این تصویر به یاد مسابقات WWE (مسابقات کشتی حرفه‌ای آمریکا یا کشتی کچ) بیفتد.

این البته اولین باری نیست که چنین تصاویری از مسابقات فوتبال به جا مانده هست. این مطلب نگاهی دارد که به نمونه‌هایی از این دست تصویر‌ها:

عجیب ترین تصویر فوتبالی ۲: شیرجه زدن جان تری

عجیب ترین تصویر های فوتبالی

اگر در مورد تعهد جان تری نسبت به تیم ملی انگلیس شک دارید، شاید بد نباشد به عکسی که از او موقع شیرجه زدن جلوی توپ در بازی با اسلوونی گرفته شده، نگاهی بیندازید.

وقتی زلاتکو دیدیچ، مهاجم سابق اسلوونی به سوی دروازه شوت می‌کند، کاپیتان سابق انگلیس به سمت توپ شیرجه می‌زند تا مانع راه یافتن توپ به دروازه شود.

در تصویر اما به نظر می‌رسد جان تری به جای جلوگیری از ورود توپ به دروازه برای محافظت از چیزی که هم‌تیمی‌اش گلن جانسون محکم در دستانش می‌فشارد خودش را جلوی توپ انداخته هست.

۳. کارلوس توز به دنبال چه می‌گردد؟

عجیب ترین تصویر های فوتبالی

این تصویری هست که از ستاره آرژانتینی در یکی از دیدارهای منچسترسیتی و منچستریونایتد باقی مانده هست. عکسی که از زاویه‌ای نامناسب از توس گرفته شده و در آن نارضایتی در چهره فردیناند کاملا پیداست. مدافع سابق یونایتد که با دیدن این تصویر به شدت متعجب شده بود در توئیترش نوشت: ” وای … یک نفر آدرس این عکاس را برایم گیر بیاورد، من تحملش را ندارم! (خنده)!”

۴. ضربه کونگ فوی نایجل دی یونگ به زابی آلونسو

عجیب ترین تصویر های فوتبالی

ضربه کونگ‌فویی که مدافع تیم ملی هلند در فینال جام جهانی ۲۰۱۰ به مدافع اسپانیایی زد، به اعتقاد خیلی‌ها باید به اخراج او منجر می‌شد اما هاوراد وب، داور بازی فقط یک کارت زرد از جیبش بیرون آورد.

عکسی که از این لحظه باقی مانده اما بیننده را به یاد مبارزات بازی ویدئویی “مورتال کامبت” می‌اندازد و حتی به نظر می‌رسد زابی آلونسو دارد از این حرکت ویژه دی‌یونگ انرژی می‌گیرد تا از آن استفاده کند.

در واقعیت گویا این برخورد کاملا یک طرفه بوده‌هست. زابی آلونسو در پایان مسابقه گفت بعد از این ضربه بیشتر مدت بازی درد می‌کشیده هست.

۵. لحظه رمانتیک لوکا تونی و ساموئل کافور

عجیب ترین تصویر های فوتبالی

تصویر به جا مانده از مهاجم پیشین فیورنتینا و مدافع سابق رم در یکی از دیدارهای سری آ در سال ۲۰۰۵ شاید یکی از عاشقانه‌ترین لحظات تاریخ فوتبال را به ثبت رسانده‌هست.

در این تصویر به نظر می‌رسد تونی و کافور در میانه نبرد برای تصاحب توپ قصد بوسیدن یکدیگر را دارند.

در عشق و فوتبال هر چیزی جایز هست.

۶. وقتی پای بازی تتریس به فوتبال کشیده می‌شود

عجیب ترین تصویر های فوتبالی

عجیب‌ترین نکته در این تصویر این هست که این دو بازیکن در حالی‌که گویی در نسخه انسانی بازی تتریس گیر افتاده‌اند، آرامش‌شان را کاملا حفظ کرده‌اند.

تتریس که به بازی “خانه سازی” معروف هست یک بازی کامپیوتری قدیمی شبیه به پازل هست که برای امتیاز گرفتن در آن باید اشکال مختلف طوری کنار هم قرار گیرند تا ردیف های افقی تکمیل شوند.

عجیب ترین تصویر فوتبالی ۷: رقص کاسانو

عجیب ترین تصویر های فوتبالی

آدم‌ها وقتی به چیزی که می‌خواهند نمی‎رسند واکنش‌های مختلف نشان می‌دهند. بعضی‌ها با عصبانیت فریاد می‌زنند، بعضی‌ها روی زمین می‌کوبند، آنتونیو کاسانو، ملی‌پوش سابق ایتالیایی هم شورتش را بیش از حد بالا می‌کشد.

در این تصویر جای زیادی برای تخیل بیننده باقی نمانده‌هست.

وبگردی سایت کسب و کار بازده

۶ عجیب ترین تصویر فوتبالی جهان که باید ببینید


خبرخوان هفته

هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی هست و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

(مشاهده امروز ۳۶ نفر)

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما