انسان ها همیشه به دنبال راهی برای کشف آینده بوده‌اند و میل شدیدی به پیش‌بینی رویدادهای جهان در آینده‌ای دور و نزدیک دارند. در این نوشتار با ما همراه باشید تا ۸ رویداد بزرگ در ۲۰۱۸ که شاید اتفاق بیافتد را بشناسید.

۱. چین به نیمه تاریک ماه می‌رود

چین در ماه ژانویه سال گذشته (۲۰۱۶)، اعلام کرد که در ماه‌های پایانی سال ۲۰۱۸ میلادی نخستین کشوری در جهان خواهد بود که ماهواره تحقیقاتی خود را در قسمت تاریک ماه فرود خواهد آورد.

ماهواره چینی Chang’e-۴ شرایط زمین‌شناسی بخش‌های کشف نشده کره ماه را مطالعه خواهد کرد.

این نخستین برنامه فضایی چین در راستای اکتشافات ماه نیست؛ در سال ۲۰۱۳، چین پس از امریکا و روسیه، سومین کشوری شد که ماهواره خود را در این قمر فرود آورد.

۸ رویداد بزرگ در ۲۰۱۸ که شاید اتفاق بیافتد

۲. فروش خودروهای الکتریکی به طور چشمگیر افزایش کند

چندین تحلیلگر صنعت خودرو، سال ۲۰۱۸ را نقطه اوج برای خودروهای برقی دانسته‌اند. این بدان معنی هست که فروش این خودروها به طور چشمگیری افزایش خواهد یافت و این رویداد بزرگ در ۲۰۱۸ هست.

براساس بیشتر پیش‌بینی‌ها، سهم خودروهای برقی در بازار در سال آینده به بالاترین میزان خود (۴درصد) خواهد رسید، به ویژه افزایش تقاضا در چین دلیل اصلی آن خواهد بود.

تا زمانی که ما به آمار سال ۲۰۱۶ نگاه نکنیم، ممکن هست این تغییر زیاد قابل توجه نباشد.

براساس گفته آژانس بین‌المللی انرژی، تنها شش کشور توانسته‌اند بیش از ۱درصد سهم بازار خودروهای برقی را به خود اختصاص بدهند.

۸ رویداد بزرگ در ۲۰۱۸ که شاید اتفاق بیافتد

۳. یک سال رقابت‌های باکس آفیس میان قهرمانان و ابرقهرمانان

اگر شما یکی از افرادی هستید که نمی‌توانید کلیپ‌های ژانر ابرقهرمان را تحمل کنید، اکنون باید تصمیم دیگری بگیرید؛ چون وعده شده هست در سال ۲۰۱۸ در هر چشم به هم زدن کلیپ تازه‌ای در این ژانر منتشر شود.

کلیپ “فلش” به صفحه‌های نمایش ما می‌آید و در همین خصوص بخش دوم داستان “مرد مورچه‌ای”.

همچنین، کلیپ “کاپیتان مارول” و سومین کلیپ “انتقام‌جویان” نیز روی پرده سینماها خواهند آمد. طرفداران “آواتار” سرانجام دنباله این کلیپ را خواهند دید و طرفداران “جنگ ستارگان” این فرصت را خواهند داشت تا کلیپ “رون هوارد” را براساس شخصیت “هان سولو” ببینند.

۴. مردان نیز می‌توانند از قرص ضدبارداری استفاده کنند

آزمایشات بالینی پیشگیری از بارداری در سال ۲۰۱۸ آغاز می‌شود. ژل موسوم به “واسال ژل” ( Vasalgel)، یک ماده غیرهورمونی هست که می‌تواند جایگزین استفاده از کاندوم و یا عمل جراحی وازکتومی برای مردان شود.

این ژل محصول تلاشهای دونالد والر، استاد فارماکولوژی و سم شناسی در دانشگاه ایلینوی امریکا، هست.

با تزریق این ژل، اسپرم از منی جدا می‌شود. این فرآیند برگشت‌پذیر هست و تیم والر آزمایش‌های امیدبخشیدر این رابطه با خرگوش و میمون‌ها انجام داده هست.

۵. دویست سالگی مارکس

با دویست سالگی کارل مارکس در ۵ می‌۲۰۱۸، انتظار می‌ورد که بحث‌های شدیدی در هر دو طرف طیف سیاسی ایجاد شود.

میراث فیلسوف آلمانی یک موضوع محبوب برای بحث و گفت‌وگو هست و انتظار می‌رود که از قبر مارکس در گورستان “های‌گیت” در لندن بیشتر دیدار شود.

انتظار می‌رود که در آستانه ۲۰۰ سالگی مارکس، از قبر او در لندن بیشتر دیدار شود

۸ رویداد بزرگ در ۲۰۱۸ که شاید اتفاق بیافتد

۶. رونق اقتصادی هند

با توجه به پیش‌بینی‌های سازمان ملل، هند، دومین کشور با بیشترین جمعیت جهان، در موقعیتی قرار دارد تا در سال ۲۰۱۸ سریع‌ترین رشد اقتصادی را داشته باشد و جای چین را بگیرد.

برآورد شده هست که در امسال رشد تولید ناخالص داخلی هند ۷.۲ درصد خواهد بود، در حالی که انتظار می‌رود که اقتصاد چین فقط ۶.۵ درصد رشد کند.

پیش‌بینی می‌شود که اقتصاد جهان، از دید مقایسه‌ای، ۲.۹ درصد در همان دوره رشد کند. براساس گفته ماه نوامبر “مریل لینچ” که یک شرکت اعتبارسنجی جهانی هست، هند که درحال‌حاضر هفتمین بزرگترین اقتصاد جهان هست، تنها در ۱۰ سال آینده می‌تواند به رده سوم برسد.

۷. خداحافظی با فلج اطفال؟

زمانی فلج اطفال به عنوان یکی از ترسناک‌ترین بیماری‌های دوران کودکی در جهان محسوب می‌شد اما امروزه، بیش از هر زمان دیگری، در حال ریشه‌کن شدن هست.

کمپین “ابتکار عمل ریشه‌کنی جهانی فلج اطفال” در امسال میلادی تنها ۱۷ مورد فلج اطفال را گفته کرده هست. این در حالی هست که بیست سال پیش، این رقم به ۳۵۰هزار مورد می‌رسید.

کارشناسان پزشکی معتقدند که احتمال دارد تا پایان سال ۲۰۱۸ فلج اطفال محو شود.

۸ رویداد بزرگ در ۲۰۱۸ که شاید اتفاق بیافتد

۸. برتری کوانتومی سرانجام به‌دست می‌آید

دانشمندان انتظار دارند که سال ۲۰۱۸ نقطه عطفی در عرصه رایانه خواهد بود. این همان چیزی هست که به عنوان برتری کوانتومی شناخته می‌شود – لحظه‌ای که کامپیوترهای کوانتومی که برپایه ترانزیستور نیستند، سریع‌تر از کامپیوترهای کلاسیک موجود کار خواهند کرد.

این ماشین‌های جدید قادر به پردازش داده‌ها با سرعت هزاران بار سریع‌تر از آنچه که درحال‌حاضر امکان‌پذیر هست، می‌باشند. گوگل و آی‌بی‌ام دو شرکتی هستند که می‌توانند از این آستانه در سال ۲۰۱۸ عبور کنند و این رویداد بزرگ در ۲۰۱۸ خواهد بود.


وبگردی سایت کسب و کار بازده

۸ رویداد بزرگ در ۲۰۱۸ که احتمالا اتفاق می‌افتند


خبرخوان هفته

هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی هست و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

(مشاهده امروز ۴ نفر)

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما